Welcome Week 2022

Opublikowano 03 mar 2022
Kinga Bacewicz
Fotorelacja z Welcome Week 2022 A

W ubiegłym tygodniu (21-25.02.2022) studenci z zagranicy, którzy przyjechali na semestr letni w ramach programu Erasmus+, uczestniczyli w powitalnym WELCOME WEEK.

Zaplanowane w ramach tego wydarzenia spotkania pomogły studentom z zagranicy zaadaptować się w nowym, międzynarodowym środowisku uczelnianym.
W ramach WELCOME WEEK studenci uczestniczyli w:

1. WELCOME DAY - podczas którego studenci poznali uczelnię i otrzymali pakiety powitalne oraz zestaw najważniejszych informacji.
  2. WROCLAW DAY - w drugim dniu tygodnia powitalnego studenci zagraniczni uczestniczyli w wycieczce po zabytkowej części Wrocławia, zapoznając się z bogatą historią oraz dziedzictwem kulturowym miasta. Na koniec intensywnego dnia zwiedzania studenci mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich pierogów w restauracji na Rynku.
  3. ART GALLERY DAY - tego dnia studenci zagraniczni odwiedzili Muzeum Narodowe oraz Pawilon Czterech Kopuł, zapoznając się z dorobkiem polskich artystów. Natomiast wieczorem wzięli udział w spotkaniu zapoznawczym w galerii Sztuka na Miejscu.
  4. CULTURAL DAY - w tym dniu odbyły się warsztaty, dotyczące komunikacji międzykulturowej. W trakcie warsztatów studenci mieli okazję przedstawić informacje o krajach swojego pochodzenia oraz skonfrontować się z realiami polskiej kultury. Tego dnia uczestnicy Welcome Week wzięli również udział w konkursach wiedzy o polskiej kulturze.
  5. GAME DAY  - uczestnicy Welcome Week przebyli trasę przygotowanej dla nich gry miejskiej, w trakcie której odkryli sztukę w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Ich zaangażowanie zostało nagrodzone zestawem gadżetów, promujących naszą Akademię.

W wydarzeniach wzięło udział 22 studentów z programu Erasmus+.

Całość wydarzenie sfinansowano z środków programu NAWA WELCOME TO POLAND.

Logotyp i opis programu WELCOME TO POLAND