Przejdź do treści

Visiting Professor Jeff Schwartz

Ogłoszenie
Opublikowano 30 lis 2022
azg

Zapraszamy na spotkanie z amerykańskim artystą Jeffem Schwartzem, który jest profesorem wizytującym w ramach realizacji projektu Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich (NAWA STER II).

We wtorek 6. grudnia o godz. 11.00 w sali audiowizualnej (410) CSU, Jeff wygłosi artist talk: "How Did I Get Here / The Journey of My Creative Practice".
Wykład jest otwarty dla wszystkich pracowników i studentów. Serdecznie zapraszamy!

Ponadto, w czwartek 8. grudnia odbędą się warsztaty dla doktorantów Szkoły Doktorskiej, które Jeff przeprowadzi wspólnie z belgijskim kuratorem i krytykiem Kurtem Vanbelleghem.

Jeff Schwartz

Jeff Schwartz - bio

DZIEKAN STUDIÓW LICENCJACKICH
WICEPREZES DS. AKADEMICKICH
RINGLING COLLEGE OF ART AND DESIGN

Jeff otrzymał dyplom BFA w School of the Art Institute of Chicago oraz dyplom MFA w zakresie malarstwa i rysunku na American University w Waszyngtonie. Studiował również w Chautauqua School of Art, The Vermont Studio School oraz Lorenzo di Medici School of Fine Arts we Florencji. Jego prace były wystawiane w na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, zdobywając także wiele nagród i wyróżnień.

Jeff zaczął uczyć w Ringling w 1998 roku, a w 2012 roku został dziekanem Wydziału Ilustracji. Od 2016 roku pełni także funkcję został dziekana studiów licencjackich. 

Przed przybyciem do Ringlinga uczył malarstwa w Dartmouth College w New Hampshire. Był jednym z pierwszych członków sARTq, oddolnego kolektywu artystów, który w latach 2009-2012 organizował wydarzenia zaangażowane społecznie . Jeff jest dumnym posiadaczem nadmiernej liczby eklektycznych rowerów i włoskich ekspresów do kawy. W wolnym czasie jeździ na rowerze, gotuje dla przyjaciół i lubi wypić dobrą kawę.

 

NAWA

Pozostałe aktualności