Przejdź do treści

THE USE | BRYŁY PLATONA

Ogłoszenie
Opublikowano 13 cze 2017

The Use - wystawa twórczości Vasyla Savchenko już od 22 czerwca 2017 w piwnicy Klubokawiarni Mleczarnia.

Przed wakacyjną przerwą zapraszamy na kolejną wystawę projektu Bryły Platona. Tym razem w Klubokawiarni Mleczarnia zawisną prace pochodzącego z Lwowa Vasyla Savchenko tworzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Dzieła należą do różnych cykli lecz odnoszą się do tej samej idei.

Słowo „the use" - „użycie" ma dla artysty charakter dychotomiczny. Jako proces, w którym korzystamy z rzeczy dla osiągnięcia wyniku jest ono pozytywne, „użycie" prowadzi nas do celu. Z drugiej strony, jego negatywne rozumienie wiąże się z wykorzystaniem, eksploatacją i brakiem nagrody za poświęcenie. Vasyl Savchenko odkrywa dla siebie dodatkowe znaczenie tego słowa. Jest to forma najlepszej pracy dla wykorzystania jak największej ilości myśli, pomysłów i materiałów. Wszystko jest w użyciu, zatem nie pozostają żadne odpady i śmieci. Nie ma części zamiennych i nadmiernych szczegółów, każdy element jest ważny dla rozwoju procesów i doświadczeń – taka jest ideologia artysty.

Eksperymenty i długotrwałe prace nad kolorem, kształtem, pozycją, nasyceniem czy równowagą cieni sprowokowały artystę do przemyślenia wszystkiego co wiedział o sztuce zarówno w aspekcie technicznym jak i wizualnym. Głównym motywem prezentowanych dzieł jest frustracja i gniew prowadzące do autodestrukcji jednostek. Ostatecznie jednak artysta proponuje alternatywę, która urzeczywistnia się we wspaniałym odrodzeniu zdegradowanych elementów. Prezentuje zatem kombinacje będące feerią kolorów, pomysłów i kompozycji tworząc silną myśl, że nic nie powinno być porzucone i zapomniane.

The Use - wystawa twórczości Vasyla Savchenko
22 czerwca 2017, godzina 18:00
piwnica Klubokawiarni Mleczarnia
Włodkowica 5, Wrocław

BRYŁY PLATONA – Bryły Platona to wspólna inicjatywa Galerii Sztuki Platon oraz wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Radia RAM, Radia Wrocław Kultura oraz Gazety Wyborczej mająca na celu wyróżnienie i uhonorowanie młodych debiutujących twórców. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów i młodych absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych z całej Polski. Jest to inicjatywa społeczna, której celem jest promocja i edukacja debiutujących twórców w zakresie funkcjonowania na rynku sztuki i późniejszej działalności artystycznej. 

Więcej informacji: http://www.asp.wroc.pl/?module=News&controller=Read&action=recommend&id=11035


info: Galeria Sztuki Platon

zamieściła: AZG

Pozostałe aktualności