Przejdź do treści

Uchwycenia

Konkurs
Opublikowano 19 Maj 2023
and

Rusza III Ogólnopolski Konkurs Sztuki Nowe Sytuacje pod tytułem Uchwycenia zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych iki.

Konkurs skierowany jest do studentów IV i V roku oraz absolwentów kierunków artystycznych szkół wyższych, którzy nie ukończyli 45 roku życia.

Na Państwa zgłoszenia czekamy od teraz do 31 lipca 2023 roku.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy wizualnej w dowolnej technice (malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, wideo, instalacja, techniki mieszane i własne, a także projekty intermedialne i multimedialne). Otwarta na różnorodne media formuła uczestnictwa ograniczona jest jedynie tegorocznym tematem Uchwycenia.

„Czymś wielkim jest trzymać swą duszę na końcu języka, gotową do drogi…”
Seneka

 W księdze VI Rozmyślań  Marek Aureliusz napisał:

„Patrz w głąb rzeczy. A żadnej sprawy ani jakość właściwa, ani wartość niech nie uchodzi twej uwagi”

i dalej

„Należy zdefiniować i opisać przedmiot, którego obraz (phantasia) pojawia się w świadomości tak by można go widzieć oddzielnie, takim, jakim on jest w swej istocie, nagi, w całości i ze wszystkich stron, i by można było go sobie nazwać, nazywając zarazem elementy, z których jest złożony i na które się rozłoży. Nic bowiem w równym stopniu nie czyni duszy wielką, jak zdolność oceniania za pomocą tej metody i prawdy, każdego przedmiotu, z którym stykamy się w życiu i to postrzeganie go zawsze w taki sposób, aby jednocześnie móc oszacować, jaką korzyść niesie on dla wszechświata…”

Kryzys wartości, brak autorytetów, ambiwalencja pojęć, szum informacyjny to pojęcia współczesności…Poprzez sztukę poszukujemy zawsze prawdy, znajdujemy nowe pojęcia, nowe słowa, nowe horyzonty, nowe spojrzenia i uchwycenia…

Plakat promujący III Ogólnopolski Konkurs Sztuki Nowe Sytuacje w Warszawie

Niech Dzisiaj sztuka Wasza stanie się świadomym chwytaniem tego co prawdziwe i ubieraniem tego w swoistą formę i kolor.

Niech będzie Waszym nowym słowem w chaosie dnia.

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace odpowiadające na temat tegorocznej edycji. Wszystkie wyróżnione prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu i na wystawie w Galerii w Warszawie. Zwycięzcy otrzymają nagrodę pieniężną ufundowaną przez Fundację Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych iki.

Szczegóły Konkursu zamieszczone są w Regulaminie Konkursu do pobrania wraz z Kartą Zgłoszeniową poniżej. Więcej informacji uzyskają Państwo drogą mailową: fundacja.iki.konkurs@gmail.com.

Do pobrania

Regulamin konkursu
docx, 23.67 KB
Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa
docx, 10.37 KB
Karta zgłoszeniowa
Tekst programowy
docx, 14.05 KB
Tekst programowy

Pozostałe aktualności