Rzeźba wobec funkcji

Opublikowano 10 Maj 2023
im

W dniach 4-8 maja 2023 r., w ośrodku plenerowym ASP Wrocław w Luboradowie, miały miejsce warsztaty dla studentów III i IV roku Rzeźby. Plener miał charakter projektowo-badawczy i był częścią przedmiotu ,,Rzeźba wobec funkcji". Tegorocznym pretekstem do zmagań i dyskusji była problematyka rzeźby w relacji z dźwiękiem.

Zwłaszcza w kontekście lokalizacji działań, a konkretnie okoliczności przyrody, powyższy pretekst zdawał się uzasadniać wraz z postępem prowadzonych działań.

Uczestnicy projektu, otrzymali określoną oraz sprawiedliwą ilość komponentów z możliwością wykorzystania materiałów pozyskanych już na miejscu.

Plener zaowocował szeregiem zróżnicowanych form przestrzennych, w których częścią wspólną był dźwięk rozumiany jako rytm, harmonia, ład, symetria, a niekiedy i ogłuszająca cisza.

Studenci biorący udział w plenerze:

Karolina Albrzykowska, Aida Małgorzata Duda, Marcin Derda, Karolina Kalocińska, Natalia Stańczak, Angelika Stefaniak.

Prowadzący plener:

dr Marek Ruszkiewicz