RYSOWAĆ TERAZ / 11. Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego / Sympozjum

Opublikowano 23 Maj 2024
azg
Sympozjum / RYSOWAĆ TERAZ / 11. Międzynarodowa wystawa rysunku studenckiego

26 kwietnia 2024 r. w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu otwarta została 11. Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego RYSOWAĆ / TERAZ, której towarzyszyło dwudniowe Sympozjum.

Studentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu - Zuzanna Janosz - zdobyła Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, za instalację ,,Kwestia czasu-I".

Na wystawie zaprezentowane zostały także prace osób studenckich i absolwenckich: Michaliny Beny, Krzysia Bykowskiego, Zuzanny Janosz, Karyny Kalinki, Jana Kowalskiego i Oleny Matoshniuk.

Absolwentka Wydziału Malarstwa - Olena Matoshniuk w trakcie wernisażu wykonała działanie performatywno-rysunkowe „Pejzaż ukraiński".

Na zakończenie "Sympozjum Rysować Teraz", prof. Przemek Pintal (ASP Wrocław) i prof. Jerzy Hejnowicz (UAP), przeprowadzili dyskusję dotyczącą nauczania rysunku na podstawie wieloletnich doświadczeń dydaktycznych pt. RAMY i BEZRAMY. Zaprezentowane zostały pracownie każdej z uczelni i rozmawiano o specyfice programów nauczania oraz problemach studentów i dydaktyków Katedr Rysunku w Polsce, i kierunku Rysunek wrocławskiej ASP.