Przejdź do treści

Nie czuj się jak u siebie / Don’t Make Yourself at Home

Fotorelacja
Opublikowano 23 Maj 2023
azg
Nie czuj się jak u siebie w domu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy, który odbył się 17 maja w galerii MD_S. 

Kiedy ostatni raz czułeś się jak u siebie w domu? Co to właściwie znaczy „Czuć się jak u siebie w domu”? A w związku z tym, czym jest dom? Tym bardziej że zdarza się nam z domu uciekać, a wracać do niego nie zawsze jest łatwo albo staje się to zupełnie niemożliwym. 

Wystawa „Don’t Make Yourself at Home” przedstawia wieloaspektowość doświadczeń, których sedno stanowi bycie „nie u siebie”. To specyficzne poczucie może dotknąć również tych, którym wydaje się, że znają swoje miejsce od urodzenia. Wbrew pozorom nie jest trudno czuć się obcym we własnym domu.

Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać, jak i one — ale kultura i jej mechanizmy zakodowane w języku stawiają silny opór. Nowa rzeczywistość nie daje się łatwo oswoić. Dla jednych jesteś obojętny, dla innych ciekawy, dla wszystkich inny. Więc nie czuj się jak u siebie w domu. Zapraszamy.

W wystawie biorą udział: Yusif Aliyev, Karina Baratava, Paul Barclay, Maciek Bączyk, Becca Carmer Hash, Leila Moosavi, Kasia Ozimek, Yasuko Saito and Wu Ting

Kurator wystawy: Maciek Bączyk

Tłumaczenia, opieka nad procesem pisania kreatywnego: Emilia Staniek

Pozostałe aktualności