Przejdź do treści

Lathe Riders Grit & Wheels Convention 2023 we Frauenau

Fotorelacja
Opublikowano 20 wrz 2023
azg
Lathe Riders Grit & Wheels Convention 2023

Od 20 do 25 sierpnia 2023 miało miejsce międzynarodowe wydarzenie "Lathe Riders Grit & Wheels Convention 2023", w którym wzięło udział dziesięciu artystów - rzemieślników specjalizujących się w technice obróbki szkła na zimno.

Twórcze spotkanie zostało zorganizowane z własnej inicjatywy uczestników i odbyło się w warsztatach Bild - Werk Frauenau w Niemczech. Polskę oraz Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu reprezentował Paweł Palewicz, specjalista naukowo - techniczny z Katedry Szkła.

Podczas wydarzenia uczestnicy wykonali obiekty artystyczno - użytkowe używając cięcia, szlifowania, rzeźbienia, polerowania, piaskowania i klejenia szkła. Paweł Palewicz wykonał unikatowy obiekt użytkowy "BW2023", który wraz z innymi pracami można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Stosując szerokie, płaskie cięcia nadał szklanej formie dynamik wzbogacając ją o efekty optyczne, ukazując tym samym kunszt szlifierskich umiejętności.

Artyści stworzyli także wspólną rzeźbę "ICHI" będącą efektem akcji "Pass it on project 2023", która polegała na tym, że każdy z uczestników miał godzinę na wykonanie dowolnej modyfikacji szklanej bryły i przekazania jej kolejnej osobie. Poniżej nazwiska artystow w kolejności wykonywania pracy:
1.Paweł Palewicz (Polska)
2. Patrick Roth (Austria)
3. Samuel Weisenborn (Niemcy)
4. Henriikka Pöllänen (Finlandia)
5. Julian Michel (Niemcy)
6. Jenny Mulligan (Irlandia/Szwecja)
7. Jeroen Kurpier (Holandia)
8. Lothar Böttcher (RPA)
9. Tobby Ritzkowsky (Niemcy)
10. Petr Slavik (Czechy)

W dniu 26.08. wspólne dni pracy zostały zwieńczone pokazem wykonanych obiektów w hucie szkła Bild-Werk oraz otwarciem wystawy w Glasmuseum Frauenau, która dodatkowo prezentuje autorskie dzieła uczestników konwentu. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 5.11.2023.

Profil grupy / wydarzenia:
www.instagram.com/the_latheriders

Pozostałe aktualności