I Edycja Konkursu i Wystawa Najlepszych Dyplomów Scenografii

Opublikowano 09 Maj 2022
im

W konkursie biorą udział uczelnie artystyczne prowadzące studia magisterskie na kierunku scenografia. Na wystawie można zobaczyć po trzy wytypowane dyplomy z każdej uczelni: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Organizatorem konkursu jest Katedra Scenografii Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Konkurs ma mieć charakter cykliczny, coroczny.

Kuratorem wydarzenia jest prof. Elżbieta Wernio, kierownik Katedry Scenografii, kuratorem wystaw dyplomów w Muzeum Teatru - ad. Robert Sochacki.

Wystawa potrwa do 20.05.2022. W tym dniu nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu i uroczyste wręczenie nagród. Wystawa nagrodzonych prac będzie otwarta 23.05.2022 i potrwa do 10.07.2022. Fundatorem Nagrody za I miejsce jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Foto: Mateusz Mirowski i Sebastian Siepietowski