I edycja Konkursu Najlepszych Dyplomów Scenografii

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego
plac Wolności 7a,
Wrocław

Zapraszamy serdecznie na wernisaż i wystawę prac konkursowych I edycji Konkursu Najlepszych Dyplomów Scenografii.

Organizatorem konkursu jest Katedra Scenografii Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W konkursie biorą udział uczelnie artystyczne prowadzące studia magisterskie na kierunku scenografia. Konkurs ma mieć charakter cykliczny, coroczny.

Do I edycji przystąpiły: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Kuratorem wydarzenia jest prof. Elżbieta Wernio, kierownik Katedry Scenografii, kuratorem wystaw dyplomów w Muzeum Teatru - ad. Robert Sochacki.
***
Wystawa wybranych prac rozpocznie się wernisażem w dniu 29.04.2022 o godz. 18.00.
Wystawa potrwa do 20.05.2022. W tym dniu nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu NDS i uroczyste wręczenie nagród. Wystawa nagrodzonych prac będzie otwarta 23.05.2022 i potrwa do 10.07.2022.
Fundatorem Nagrody za I miejsce jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Najlepsze Dyplomy Scenografii_plakat

Pozostałe wydarzenia