Granice::Wina | Taste, please and suffer

Opublikowano 04 sty 2024
azg
OP_ENHEIM performance, fot. Dzikie Studio

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kolacji performatywnej z udziałem artystów i artystek z naszej uczelni.

Jednym z grudniowych wydarzeń towarzyszących wystawie „THIRD SKIN” w OP_ENHEIM była kolacja performatywna z udziałem artystów i artystek, zatytułowana „Granice::Wina | Taste, please and suffer”.

Wydarzenie poprowadziła Monika Konieczna z Katedry Rysunku w towarzystwie Sandry Kromer-Gorzelewskiej, Moniki Rosteckiej oraz młodych performerek - studentek naszej uczelni: Barbary Kozik, Delfiny Dolińskiej, Aleksandry Suligi, Nadii Tucholskiej, Izabelli Kryli i Julia Wiatrowskiej. Za udźwiękowienie odpowiadał Mariusz Sibila.

„Performans jest jak malowanie obrazu w przestrzeni, którego kolejnym ważnym wymiarem jest czas, czynnik generujący zmianę. Poszukiwanie ciągłości między życiem i śmiercią wracającą do innego życia to motywy związane z przemianami cyklów przyrody, które są obecne w mojej twórczości od czasów studiów” - mówiła Monika Konieczna.

Podczas kolacji performatywnej artyści zadbali nie tylko o niezapomniane wrażenia wizualne, ale także o możliwość partycypacji publiczności, która brała czynny udział w zmysłowej uczcie.

Artykuł w najnowszym wydaniu czasopisma FORMAT.