"Gra w szkło" Kazimierza Pawlaka.

Opublikowano 31 sty 2008

Wernisaż 03.02.2008 o godzinie 18:00 w Galerii BB w Krakowie przy ul. Garbarskiej 24. Czytaj więcej i zobacz prace prof. Kazimierza Pawlaka,

Są książki, które należy przeczytać. Filmy, które trzeba obejrzeć. Muzyka, której nie wolno nie znać. "Gra w szkło" Kazimierza Pawlaka jest taką właśnie wystawą. Choć powstała z okazji podwójnego jubileuszu - 50 lat i 25 lat pracy artystycznej - nie celebruje i nie przynudza. Zaskakuje! Są wystawy, które trzeba zobaczyć. Nie zawsze dowiemy się o nich z pierwszych stron gazet. Nie będą ich reklamować bilboardy ani telewizja. Skromne artystyczne działania, które zaskoczą nas i wprawią w podziw. To aż niemożliwe, że z delikatnego i kruchego szkła można wyczarować te wszystkie niezwykłe obiekty! Prawdziwe dzieła sztuki! Zapraszam do Galerii BB w Krakowie na wystawę Kazimierza Pawlaka, profesora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Anita Bialic Opinie zwiedzających wystawę "Gra w szkło" w Galerii BB we Wrocławiu. Urocze pończoszki - niezwykła delikatność formy, perfekcja wykonania. Przydałaby się oddzielna ekspozycja by jeszcze bardziej uwypuklić ich subtelność, wyjątkowość. R. Śniegocka Totally unique, beautiful, stunning. I wish I would afford to take it all home with me! Nadzwyczajne, wyjątkowe, przepiękne, oszałamiające. Gdybym tylko mógł zabrać to wszystko ze sobą do domu! Valem, Oxford UK Rozkosz dla duszy. Ania z Warszawy Jestem zauroczona Pana pracami. Wystawa bardzo mi się podoba, próbuję odgadnąć jak Pan wyczarowuje tak subtelne formy np. "pończoszki" i "szklane włókna". W. Pawelska Szczęściara ze mnie, że uczy mnie osoba tak twórcza jak Pan. Dziękuję, piękne prace. Agnieszka Twórczość Pawlaka robi wrażenie. Widać kilka nurtów i rozwój artystycznej drogi twórcy. Szczególnie imponujące są prace wykonane w technice paté de verre. dr Stefania Żelasko* Profesor Kazimierz Pawlak jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, 1977. Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła PWSSP, obecnie Akademii Sztuk Pięknych, we Wrocławiu, 1982. Od 1982 r. pracownik dydaktyczny tej uczelni, obecnie profesor. Prowadzi jedną z pracowni dyplomujących dla studentów III, IV i V roku studiów. Udział w 130 wystawach (52 wystawy krajowe - 3 indywidualne i 78 wystaw zagranicznych - 6 indywidualnych). Udział w 15 międzynarodowych sympozjach i konferencjach.