Główna nagroda w konkursie "Inspiracje poszukiwane" dla Jacka Żurka za projekt i realizację łazienki.

Opublikowano 11 kwi 2008
Jacek Żurek

Jacek Żurek jest absolwentem Wydziału AW i W wrocławskiej ASP. Obecnie pracuje jako asystent w II Pracowni Dyplomującej w Katedrze AW. Od 2007 r. prowadzi autorską pracownię projektową.

Łazienkę zaprojektowano wychodząc od inspiracji dawnymi cmentarzami, stąd geberit umieszczony w dwutonowej obudowie z klejonych płyt granitowych ,konieczne było wylanie poduszki betonowej oraz wykonanie rewizji w sąsiednim pomieszczeniu).Aby uniknąć zbyt dosłownych skojarzeń na granitowej stelli wykuto reliefowe symbole nawiązujące do pisma klinowego. Absyda wyłożona jest ręcznie łupaną carrerą zaś sufit oklejony czerwonym atłasem. Pod umywalką umieszczono kawałek siatki z ogrodzenia roboczego budowy. Jacek Żurek ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Wrocławskiej ASP. Dyplom uzyskał w 2003 roku w II Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz u prof. Michała Jędrzejewskiego. Od 2007 roku prowadzi autorską pracownię projektową.