Dom Opieki Wytchnieniowej „KOKOSZKA” - briefing dla mediów

Opublikowano 07 mar 2023
azg
Pokój Kot

We Wrocławiu powstaje Dom Opieki Wytchnieniowej „KOKOSZKA” z pięknymi pokojami zaprojektowanymi przez studentów i wykładowców wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci od 2020 roku nieprzerwanie prowadzi prace przy budowie jedynego na zachodniej ścianie naszego kraju ośrodka zapewniającego czasowy, profesjonalny i bezpłatny pobyt dla terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci. Inwestycja obejmowała przebudowę istniejącego budynku oraz dobudowę dwupiętrowego segmentu. W środku znajdą się m.in. pokoje z łazienkami, zaplecza kuchenne i szkoleniowo-edukacyjne (z salą konferencyjną), część umożliwiająca tworzenie turnusów rehabilitacyjnych, a także pokoje integracyjne. Powierzchnia wyniesie ok. 1500 metrów kwadratowych.

Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe. Projekty komunikacji wizualnej oraz aranżacji poszczególnych pomieszczeń, które uwzględniają specyfikę potrzeb chorych dzieci, a także elementów wyposażenia to dzieło studentów i wykładowców Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Zapraszamy Państwa na briefing prasowy, na którym przedstawimy efekty dotychczasowej współpracy win-win. Zaprezentowane zostaną twórcze i nietuzinkowe projekty wyczarowane przez zespół projektowy, z kierunków architektura wnętrz i wzornictwo ASP we Wrocławiu, które przebywającym w Kokoszce dzieciom chociaż na chwilę pokolorują ich świat.

Briefing prasowy odbędzie się 9 marca 2023r. (czwartek) o godz.: 10:00  na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, w holu w budynku Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności (CSU.CI) przy ul. Generała Romualda Traugutta 19/21

W briefingu udział wezmą:

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

dr hab. Marta Płonka, Prorektor ds. naukowych i współpracy z podmiotami zewnętrznymi

dr hab. Dominika Sobolewska,

Julia Zwolińska, przedstawicielka studenckiego zespołu projektowego

Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Beata Hernik-Janiszewska, prezes fundacji, członek zarządu Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, przedstawiciel Wrocławskiej Grupy Branżowej osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności.

Reportaż TVP3 - https://wroclaw.tvp.pl/68407231/09032023-1830