Pomagamy w aranżacji przestrzeni w Domu Opieki Wyręczającej

Opublikowano 08 lis 2022
im

Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy pierwsze działania w ramach projektu badawczego pt. „Projekt aranżacji przestrzeni w Domu Opieki Wyręczającej we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 58.” We wtorek 18.10.2023 roku w pracowni nr 411 w CSU odbyło się spotkanie uczestników projektu (studentów i prowadzących) z prezes fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu Beatą Hernik-Janiszewską oraz z fizjoterapeutką Agatą Pustułą.

W ramach współpracy studenci, doktoranci i prowadzący z kierunków projektowych ASP we Wrocławiu opracują projekt aranżacji 2 kondygnacji (ok. 450 m2 / każda): 8 pokoi dla dzieci i młodzieży, 2 korytarze, 2 klatki chodowe, 2 bawialnie, 4 gabinety (lekarskie, psychologiczny, rehabilitacyjny) Domu Opieki Wyręczającej.

Doktoranci zajmą się też projektem mini ogrodu w przestrzeni zewnętrznej.

Studenci kierunku Malarstwo pod opieką dr Joanny Pałys odpowiedzialni będą natomiast za opracowanie muralu ściany zewnętrznej budynku.

W projekcie biorą udział następujący przedstawiciele kadry naukowo-dydaktycznej: dr hab. Dominika Sobolewska, dr hab. Marta Płonka, dr Agata Wojtyła-Młynarczyk, dr Wiktoria Lenart, dr Ada Brożyna, dr Patrycja Mastej, dr Magda Kasprzyca, dr Joanna Pałys, mgr Jarosław Kowalczyk, mgr inż. Michał Majewski, mgr inż. Sebastian Sobótka, mgr Aleksandra Sitek.

Dodatkowo, w prace badawczo-projektowe zaangażowani są następujący studenci kierunków projektowych: Magdalena Paszkowska, Julia Sołtysiak, Weronika Miłusiak, Mateusz Frąszczak, Katarzyna Grześkowiak, Aleksandra Szajnoga, Julia Zwolińska, Karolina Parys, Julia Solnica, Sara Iwanowska, Zuzanna Mażul, Jagoda Mądrzak, Julia Kochańska, Julia Garbowicz, Gabriela Kordeusz, Wiktoria Białas, Joanna Furmanowicz, Magdalena Znamienkiewicz, Justyna Kaźmierska, Weronika Eszyk, Jagoda Barnak, Weronika Mądry, Julia Wywiał, Sylwia Śliwa, Nikola Celer, Olga Terlecka.

Info: dr hab. Dominika Sobolewska

Pomagamy w aranżacji przestrzeni w Domu Opieki Wyręczającej