Przejdź do treści

Artificial Intelligence, Machine Learning, and Print Media

Ogłoszenie
Opublikowano 19 lut 2024
and

Zapraszamy studentów do udziału w wykładach i warsztatach z Paulem Catanese, który przebywa na naszej uczelni w ramach Visiting Professor Studio / Fulbright Scholar.

Nazwa przedmiotu: Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i media drukowane
Instruktor: Paul Catanese – Artysta mediów hybrydowych, Visiting Professor Studio, stypendysta Fulbrighta, USA 

Bruno Waits

Wykłady: Grupa 8-15 studentów spotykać się będzie co drugi tydzień, aby omówić różne współczesne i historyczne teksty dotyczące sztucznej inteligencji w odniesieniu do praktyki artystycznej. Spotkania przewidziane są dla studentów interdyscyplinarnych i zaawansowanych. Tematyką zajęć będzie historia powiązań sztuki i sztucznej inteligencji na przestrzeni ostatnich ponad 60 lat, która posłuży jako punkt wyjścia do dyskusji nad współczesnymi tekstami.

Warsztaty: Ponadto odbędzie się seria praktycznych warsztatów, podczas których będziemy pracować z konkretnymi technologiami i technikami sztucznej inteligencji wykorzystywanymi do generowania obrazów.

Limit miejsc: 15 studentów

Zapisy: Osoby zainteresowane zapisaniem się do Pracowni proszone są o przesłanie portfolio lub linku do stron internetowych na adres grafika@asp.wroc.pl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie: w piątek, 23 lutego o godz. 10:00 do Pracowni Grafiki Cyfrowej i Eksperymentalnej 602 CSU.

Uwaga! Wcześniejsze doświadczenie w pracy ze sztuczną inteligencją / uczeniem maszynowym nie jest wymagane! Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Warunkiem uczestnictwa w Visiting Professor Studio jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2. Kurs można wybrać w ramach pracowni wolnego wyboru.

Pozostałe aktualności