Przejdź do treści

ZAPRASZAMY NA CEGŁĘ – wystawę towarzyszącą OPSK

Opublikowano 24 paź 2022
azg
OPSK Cegła
Data
4 — 14 lis 2022
Miejsce

Gablota przy Rektoracie (Plac Polski3/4)

Zbliża się termin wystawy Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo czas, aby ją odwiedzić, a 4 listopada spotkamy się na jej wernisażu.

Jednocześnie zapraszamy serdecznie na prezentację towarzyszącą Ogólnopolskiemu Przeglądowi Sztuki Książki – w Gablocie przy Rektoracie (Plac Polski3/4) w dniach 4-14 listopada będzie można obejrzeć wystawę pt. „Cegła" .

Magazyn Materiałów Literackich Cegła to wrocławskie pismo literackie, wydawane od 2001 roku. Od 2007 roku za szatę graficzną odpowiada Karolina Wiśniewska. Przyjmując początkowo formę literacko-artystycznego zina, Cegła ewoluowała w kierunku magazynu-gadżetu opartego na nowatorskich formatach wydawniczych i spójnej koncepcji integrującej treść i formę. Łącząc literaturę i design, zachęca do twórczej konfrontacji młodych autorów poezji, prozy i tekstów krytyki literackiej z autorami uznanymi. 50 numerów wydanych w latach 2001-2022 dostępnych jest na stronie www.magazyn-cegla.net.

Każdy numer pisma to wyjątkowy, nietypowy projekt wydawniczy, wykraczający daleko poza tradycyjne formy czasopism. Paczka papierosów, flirt, opłatki, wlepki, wafle piwne czy zwitek banknotów - to tylko kilka przykładów. Każde wydanie porusza inny temat.

W roku 2022 nagrodzona w konkursie Polish Graphic Design Awards.

 

Magdalena Wosik
główna kuratorka OPSK

OPSK Cegła

Pozostałe wydarzenia