Wystawa Dysonans tożsamości. Auto-medytacje i koncert zespołu Dłonie

Galeria Nicponiej

ul. Piotra Czajkowskiego 48
Wrocław

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy ⋆.ೃ࿔*:・⋆.:・࿐ ࿔*:・゚ Dysonans tożsamości. Auto-medytacje i koncert zespołu Dłonie ⋆.ೃ࿔*:・⋆.:・࿐ ࿔*:・゚ Wystawa składa się z prac osób studenckich drugiego roku Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP.

Działalność artystyczna często jest odpowiedzią na zaobserwowane zjawiska, problemy osadzone w ludzkiej codzienności lub drobne niuanse dostrzegane w relacjach, czy osobistym doświadczaniu. Niewątpliwie te intrygujące fragmenty rzeczywistości inspirują do poszukiwań i rozważań, niejednokrotnie dokonywanych poprzez akt tworzenia. Jednak nie tylko bodźce zewnętrzne warte są kontemplacji.

Dostrzegamy, że rozterki wewnętrzne stanowią element tożsamości silnie wpływający na twórczość, inspirują i motywują, a jednocześnie mogą stanowić przeszkodę, uniemożliwiającą ekspresję i powodującą niemoc. Utrwalanie elementu tożsamości we własnych działaniach jest nieuniknione, chcemy jednak odwrócić tę sytuację, aby tworzenie było próbą radzenia sobie z tym, co jest w nas, co nie zawsze chcemy wyrażać wprost. Sztuka pozwala nam się odsłonić i uzewnętrznić. Samodzielnie przyglądamy się efektom – kreacjom naszych własnych wyobrażeń o sobie.

To również sposób na formułowanie pewnych spostrzeżeń dotyczących relacji z innymi oraz odnajdywania siebie, nie tylko jako indywidualistów, ale też jednostki funkcjonujące w społeczeństwie.

Wystawa Dysonans tożsamości. Auto-medytacje i koncert zespołu Dłonie

Wystawa Dysonans tożsamości. Auto-medytacje jest próbą pokazania wieloznaczeniowości pojęcia świadomości istnienia, a także frustracji, samoeksploracji i analiz własnych reakcji. Ukazuje życie jako bezkresne poszukiwania samego siebie poprzez fizyczne i duchowe połączenia z otoczeniem.

kuratorki: Maja Koszyca, Julia Borowiecka

Zespół Dłonie na FB i Spotify