Wiwat 406

Wydarzenie
Opublikowano 10 sty 2023
im

Zapraszamy na wernisaż wystawy Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych nr 406 CSUiCI, który odbędzie się 16 stycznia o godz. 13:00 w Galerii POSTUMENT.

Wystawa Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych prowadzonej przez prof. Jacka Jarczewskiego oraz as. Jarosławę Pabich-Szmyt, prezentuje prace emalierskie prowadzących oraz prace warsztatowe studentów, głównie drugiego roku studiów na przestrzeni różnych lat. Zakres studiowanego materiału obejmuje: techniki sgraffito, fresku, malarstwa mineralnego, emalii na blasze czy technik autorskich i eksperymentalnych itd. Realizacje powstają nie tylko w ujęciu historycznym, ale również za pomocą współczesnych rozwiązań malarskich oraz przy użyciu szerokiej gamy materiałów i narzędzi artystycznych, a także budowlanych. Pracownia sięga po wiele nowatorskich rozwiązań realizacyjnych, czego przykładem są m.in. nietypowe podobrazia malarskie pod postacią materiałów dociepleniowych. Wystawa ma wymiar jubileuszowy, ponieważ w tym roku akademickim pracownia obchodzi swoje 10-lecie funkcjonowania w strukturze Uczelni, na Wydziale Malarstwa.

Wiwat 406