Przejdź do treści

Ukraiński plakat walczy!

Opublikowano 31 Maj 2022
im
Data
7 cze 2022
Wernisaż 7 czerwca godz. 18.00
Miejsce

Sztuka Na Miejscu
ul. Łaciarska 4
50-104 Wrocław

Ramowe godziny otwarcia
wtorek-niedziela: 12-22

 

Plakat ukraiński

Używając najbliższego sobie i jednocześnie uniwersalnego języka obrazu, autorzy krzyczą a czasami szepczą do nas o wojnie.

Wojnie, która dzieje się tu i teraz – prace powstawały podczas ataku Rosji na Ukrainę, w trakcie bombardowań i ostrzału, w zagrożeniu życia i na wieść o kolejnych ofiarach. Mimo tragicznej wymowy, prezentowane plakaty zdają się przepełnione młodzieńczą energią walczącego narodu odnajdującego nadzieję w sile wspólnoty, w ukraińskiej kulturze, w więziach rodzinnych, przyjaźni i pragnieniu pokoju.

Tak jak nasi ukraińscy przyjaciele z Pictoric, mamy nadzieję, że ich prace nie pozwolą zapomnieć światu o okrucieństwach i zbrodniach rosyjskiego najeźdźcy, a nasza wspólna pamięć pomoże wspierać walczącą Ukrainę. Cлава Україні!

Kuratorzy wystawy: Magdalena Wosik i Paweł Pawlak
Artyści: Anton Abo, Oksana Drachkovska, Masha Foya, Oleg Gryshchenko, Mari Kinovych, Veronika Kotyk, Kostya Martsenkivsky, Zhenya Oliinyk, Grasya Oliyko, Jenya Polosina, Romana Romanyshyn / Andriy Lesiv / Agrafka, Anna Sarvira, Oleksandr Shatokhin, Olga Shtonda, Natalia Shulga, Olena Staranchuk, Julia Tveritina, Ilya Ugnivenko, Tanya Yakunova


Prezentowane na wystawie plakaty pochodzą ze zbioru prac zebranych na stronie www.supportukraine-pic.com
Artyści proszą widzów o zaangażowanie i udostępnianie ilustracji i zdjęć z wystawy z oznaczeniem @pictoric i hasztagiem #SupportUkrainePIC. Zachęcamy do wsparcia finansowego przez przekazanie dowolnej kwoty na należące do Narodowego Banku Ukrainy konto w polskim Banku Gospodarstwa Krajowego: Nr konta PL 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002 (tytułem: Support Ukraine’s Armed Forces / for crediting account 47330992708)


Organizację wystawy wsparła Katedra Projektowania Graficznego ASP im. E Gepperta we Wrocławiu
 

Ukraiński plakat walczy!
Ukraiński plakat walczy!

Pozostałe wydarzenia