Trzysta Kilometrów

Hol przed Aulą
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
PL. Polski 3/4, Wrocław

TRZYSTA KILOMETRÓW - na wystawie zaprezentowane są efekty międzynarodowego, kolaboracyjnego projektu graficznego, realizowanego przez studentów Tokyo University of the Arts oraz ASP we Wrocławiu.
Punktem wyjścia do pracy artystycznej i projektowej był tekst Olgi Tokarczuk pt. „Trzysta kilometrów" z książki „Bieguni" (tłum. Hikaru Ogura). Noblistka sama wybrała tekst i życzliwie patronuje temu przedsięwzięciu.
Celem było stworzenie autorskiej książki lub sekwencji grafik, dla których źródłem inspiracji jest tekst literacki oraz badania artystyczne poprzez wykorzystanie rozmaitych kontekstów interpretacyjnych.
Uczestnikami projektu są studenci Pracowni Grafiki Tokyo Geidai kierowanej przez prof. Michaela W. Schneidera oraz Azusa Takahashi, gościnnie – prof. Aleksandra Janik. Studenci ASP we Wrocławiu realizowali swoje prace pod kierunkiem prof. Magdaleny Wosik, dr Joanny Skrzypiec-Żuchowskiej i dr Karoliny Wiśniewskiej w Pracowni Książki oraz dr Pawła Puzio i mgr Wojciecha Kołacza w Pracowni
Druku Cyfrowego i Technik Eksperymentalnych.
Mamy nadzieję, że wspólna praca stworzyła przestrzeń kreatywnego działania oraz interdyscyplinarnego i interkulturowego dialogu.

Składamy gorące podziękowania Pani Oldze Tokarczuk za osobiste zaangażowanie w projekt.

Uczestnicy:
Karolina Borowska