Przejdź do treści

Transkrypcje

Opublikowano 14 paź 2022
and
Data
19 paź — 1 gru 2022
Otwarcie wystawy: 19.10.2022 / g. 18.00
Miejsce

Galeria Łącznik

Wydział Matematyki i Informatyki UWr
ul. Fryderyka Joliot-Curie 15
Wrocław

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac dydaktyków Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zatytułowanej Transkrypcje, która jest już drugą z serii prezentacji inspirowanych muzyką.

Plakat do wystawy prac dydaktyków Katedry Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu zatytułowanej Transkrypcje

Artyści poruszający się na co dzień w obszarze sztuk pięknych: m.in. wideo, animacji i fotografii dokonują transkrypcji utworów muzycznych na dzieła wizualne. Pola interpretacji są niezwykle szerokie, począwszy od dzieł powstałych w wyniku skojarzeń i inspiracji wybranymi utworami muzycznymi, poprzez nawiązywanie do struktury i budowy obrazu, podejmowania eksperymentalnych technik łączących dźwięk z obrazem, aż do takich, gdzie obecne są odniesienia matematyczne.

Kurator wystawy: Ewa Martyniszyn

Uczestnicy wystawy: Laura Adel, Czesław Chwiszczuk, Wiesław Gołuch, Marek Grzyb, Jakub Jernajczyk, Piotr Komorowski, Norbert Kowalczyk, Paweł Lisek, Ewa Martyniszyn, Piotr Masny, Ireneusz Olszewski, Tomasz Ostaszewski, Stanisław Sasak, Agnieszka Talik, Aleksandra Trojanowska, Rafał Warzecha, Maja Wolińska.

Partnerem wydarzenia jest Festival Bass&Beat.

Pozostałe wydarzenia