Transfer

Aula, Hol przed Aulą, Galeria za Szkłem, Galeria Postument
Gmach Główny ASP Wrocław
Plac Polski 3/4

Zapraszamy na wernisaż wystawy pracowników kierunku Rzeźba z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który odbędzie się 11 stycznia 2024 o godz. 14:00 w galerii NEON ASP.

Już ponad dwadzieścia lat trwa współpraca wystawiennicza pomiędzy dwoma kierunkami Rzeźby, ASP we Wrocławiu i ASP w Gdańsku. W ubiegłym roku akademickim, w terminie 30.04–22.05.2022 r. w Zbrojowni Sztuki, Wydział Rzeźby i Intermediów zorganizował prezentację prac pracowników Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki z Wrocławia zatytułowaną Obecność.

W październiku 2023 z rewizytą zostali zaproszeni pracownicy gdańskiej ASP z Wydziału Rzeźby i Intermediów, którzy zaprezentują swoje prace w galeriach na terenie wrocławskiej Akademii (w przestrzeni Galerii Neon ASP Wrocław (CSU, ul. Traugutta 19), w Gmachu Głównym ASP (Plac Polski 3/4): Aula, Hol przed Aulą, Galerii za Szkłem, Galerii Postument).

Organizowane od lat wystawy to nie tylko bieżąca wiedza o kierunkach i drogach jakimi podąża nasza twórczość, ale też okazja do stwarzania sytuacji owocujących współpracą międzyuczelnianą.

Transfer plakat nowy

Do udziału w wystawie zatytułowanej Transfer zaproszono wszystkich pracowników kierunku chcących wzorem naszych artystów-dydaktyków w Gdańsku, zaznaczyć swoją obecność. Wystawa będzie kolejną z wymiennych prezentacji dzieł plastycznych, dającą możliwość przedstawienia różnorodności, przemian, wielowątkowości, przepływów – tytułowego transferu informacji o charakterze współczesnej tzw. gdańskiej rzeźby.

To bardzo ważne doświadczenia rozwijające język naszych artystycznych wypowiedzi, szczególnie widoczne na przestrzeni lat współpracy obu Akademii.

Kuratorki wystawy: dr Alicja Buławka-Fankidejska, ASP Gdańsk oraz dr Elżbieta Leszczyńska-Szlachcic, ASP Wrocław
Koordynacja projektu: prof. Katarzyna Józefowicz (ASP Gdańsk), prof. Grażyna Jaskierska-Albrzykowska (ASP Wrocław)
Organizacja wystawy: Wydział Rzeźby i Intermediów ASP Gdańsk, Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki ASP Wrocław
Patronat medialny: Radio Gdańsk