Sztuka przejścia’23 – Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu

BWA Wrocław Główny

ul. Piłsudskiego 105
Wrocław

Zapraszamy na jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych naszego miasta i regionu wystawę Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Wydarzenie to stanowi przegląd najlepszych dyplomów magisterskich ze wszystkich wydziałów i kierunków prowadzonych przez uczelnię. Dla biorących w nim udział młodych artystów i artystek jest często pierwszym zetknięciem się z dużą instytucją kultury i jej publicznością. Dla odwiedzających zaś jest szansą by poznać twórczość i skonfrontować się ze sztuką młodego pokolenia, opuszczającego właśnie mury uczelni artystycznej.

Zapraszamy do BWA Wrocław Główny, gdzie w jednym czasie zaprezentujemy niezwykle szeroki wachlarz prac artystycznych i projektowych, operujących różnorodnymi środkami wyrazu. Na odwiedzających czekać będą prace z kierunków: Malarstwa, Sztuki i Wzornictwa Ceramiki, Sztuki i Wzornictwa Szkła, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w zakresie Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła, Mediacji Sztuki, Rzeźby, Grafiki, Sztuki Mediów, Architektury Wnętrz i Scenografii. Ta niezwykła prezentacja będzie więc okazją do przypatrzenia się w jakim kierunku zmierza młoda sztuka i dizajn.

W trakcie uroczystego wernisażu, który odbędzie się 16 lutego 2024, poznamy laureata bądź laureatkę głównej nagrody dla najlepszego dyplomu roku 2023 i pozostałych nagród regulaminowych.

Czas studiów jest okresem twórczego poszukiwania, eksperymentowania i odkrywania własnej drogi artystycznej. W Akademii Sztuk Pięknych nauka polega przede wszystkim na relacji mistrz-uczeń i bliskim kontakcie z wykładowcami. Przestrzeń wolności twórczej, rozmowy, korekty, dyskusje, współpraca i wsparcie ze strony wykładowców składają się na efekt synergii, którego finałowa emanacja ma postać pracy dyplomowej. Ta ukazując rezultat współdziałania studenta z promotorem, prezentuje też jego potencjał artystyczny lub projektowy, zależnie od kierunku studiów.  To młodzi twórcy wyznaczają kierunki współczesnej sztuki, określają jej przyszłość, dynamizują kreatywną i innowacyjną rolę projektowania i wzornictwa. Wystawa Sztuka Przejścia Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, która honoruje najzdolniejszych ze zdolnych, młodych artystów i projektantów stojących na progu samodzielnej działalności twórczej, jest najlepszą okazją, aby się o tym przekonać.

dr hab. Beata Mak-Sobota, Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich, ASP Wrocław

Sztuka Przejścia '23

uczestnicy i uczestniczki: Mateusz Majchrzak, Iga Staszczak, Antonina Wolska, Karol Nagórski, Zuzanna Mikołajczyk, Katarzyna Łukojko, Andżelika Tamkun, Jan Kowalski, Tomasz Ostaszewski, Wiktoria Wieczorek, Katarzyna Musialska, Eva Kozárova
scenografia wystawy: Sebastian Siepietowski