Święto Fotografii

Opublikowano 13 lut 2023
and
7 lut 2023
warsztaty: godz. 17:00 // otwarcie wystawy: godz. 19:00 // prelekcja: godz. 19:40

Galeria Łącznik

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego
ul. Joliot-Curie 15, Wrocław

Zapraszam na wydarzenia związane ze Świętem Fotografii, które będą miały miejsce przy ul. Fryderyka Joliot-Curie 15 we Wrocławiu.

7.02.2023 (wtorek) o godz. 17:00 w sali 601 (Instytut Matematyki) rozpoczną się warsztaty prowadzone przez przedstawiciela firmy Epson dotyczące zarządzania barwą i przygotowania fotografii do druku. O godz. 19:00 będzie miało miejsce otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Przybyłowicz pt. "49" w galerii Łącznik. O godz. 19:40 odbędzie się prelekcja na temat "Ścierających się perspektyw w fotografii modowej", którą wygłosi Joanna Głowacka w sali HS Instytutu Matematyki.

Grafika promująca wydarzenie

O wystawie

W pośpiechu dnia codziennego, fotografie Agnieszki Przybyłowicz, zatrzymują klasycznym, czarno-białym pięknem, oferując coś znacznie więcej niż tylko swoją atrakcyjną, estetyczną powierzchowność. Prezentują wyobrażony przez Autorkę stan przejścia pomiędzy życiem, a śmiercią. Zamrożone wizerunki nie świadczą o definitywnym końcu życia, ukazują oczekiwanie z perspektywą na to, co nowe.
Kurator wystawy: Ewa Martyniszyn

Agnieszka Przybyłowicz

Urodzona w Karkonoszach, od lat związana z kolektywem fotograficznym Dwa Bieguny. Miłośniczka fotografii analogowej i podwójnej ekspozycji, muzyki i gór. Największym i najbardziej fascynującym wyzwaniem jest dla niej portretowanie ludzi.

Pozostałe wydarzenia