Opublikowano 07 wrz 2022

Aula Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego
pl. Uniwersytecki 1,

Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2022 Uczelni Wrocławia

W sobotę, 1 października, jedenaście wrocławskich uczelni wspólnie zainauguruje rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13.00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1).

Program uroczystości:

• Gaude Mater Polonia
  • Przemówienie inauguracyjne prof. Krystiana Kiełba, przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola
  • Immatrykulacja
  • Wręczenie Wrocławskiej Nagrody Naukowej
  • Wykład inauguracyjny prof. Andrzeja Pigulskiego (Uniwersytet Wrocławskie) „Kosmiczny teleskop Jamesa Webba – nowa era w eksploracji Kosmosu"
  • Listy gratulacyjne
  • Gaudeamus igitur

Uroczystość uświetni występ Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

W ramach obchodów odbędzie się Bieg Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu pod patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

Bieg rozpocznie się o godz. 10.00, przy ul. Borowskiej 213 (parking Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego). Szczegółowe informacje na stronie.

IŚrodowiskowa inauguracja roku akademickiego 2022/2023

Pozostałe wydarzenia