Spadek napięcia / Pokles napětí, Wystawa polsko-czeska / Výstava polsko-česká

17 mar — 3 kwi 2022

Sztuka na miejscu

ul. Łaciarska 4

Prezentowana w galerii Sztuka na Miejscu wystawa odbywa się w ramach cyklicznego projektu ARTELERIE22, który realizowany jest nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat przez ośrodki akademickie m.in. Czech, Słowacji i Polski. Ma charakter przeglądu aktualnych dokonań twórców związanych z uczelniami artystycznymi Zlina, Ostrawy, Wrocławia i Poznania, reprezentujących obszar rysunku, malarstwa oraz rzeźby. Prezentowane prace to swobodne wypowiedzi, nie łączące się jednym wspólnym wątkiem, ani żadnym formalnym kryterium. Konfrontacja koleżeńska służy wymianie myśli i refleksji nad zmieniającym się Światem, a także sprzyja umacnianiu międzysąsiedzkich partnerstw.

Kurator: Marlena Promna

Organizator: Katedra Rysunku, Wydział Malarstwa

Uczestnicy: Daniel Balabán, Jakub Černý, Jan Drozd, Paweł Flieger, Jakub Gajda, Adam Gillert, Marcelina Groń, Jarosław Grulkowski, Marek Haładuda, Jaroslav Koléšek, Livia Kožušková, Věra Kubicová, Sławomir Kuszczak, Martin Mydlarčík, Libor Novotný, Tomasz Pietrek, Marlena Promna, Václav Rodek, Marek Sibinský, Agnieszka Sowisło, Jacek Strzelecki, Marta Szymczakowska.

Wykład: 24.03.2022 godz. 16.00, Sztuka na Miejscu, dr hab. Marlena Promna-Pietrek „O rysunku współczesnym”

Spadek napięć_plakat

Pozostałe wydarzenia