ROZPYCHAMY SIĘ

Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

plac Polski  3/4

III piętro Katedra Scenografii

Pokaz realizacji studentek i studentów pracowni 313P Katedry Scenografii (pracownia Innych Form Teatralnych), prowadzonej pod kierownictwem dr Robert Sochackiego, ad. we współpracy z dr Damianem Banaszem, ad. i mgr inż. arch. Sebastianem Siepietowskim .

Scenografia to złożony proces twórczy i dlatego poszukujemy nowych form i narzędzi. Z historii czerpiemy doświadczenia szukamy powiązań ze współczesnością kontekstów w sztuce nie tylko teatralnej. Staramy się zrozumieć równoprawne role, poznać relacje pomiędzy mediami wypowiedzi. Poszukując indywidualnego języka konfrontujemy relacje artystą a działo, zwracamy uwagę na proces koncepcyjno-projektowy realizacji. Zachęcamy do wyjścia poza tradycyjne myślenie o scenografii. Dzięki Laboratorium 313 mamy dostęp do prawdziwej sceny teatralnej z całą zaawansowaną techniką oświetleniową i multimedialną w tym obiektami i rzeczywistością 3D, VR. Staramy się być interdyscyplinarni.

Zdjęcia realizacje studentek:

IV roku scenografii / Pawlicka Maria, Kozárová Eva, Firla Dominika