Przejdź do treści

Presence and Absence

Opublikowano 19 mar 2024
azg
Data
21 — 28 mar 2024
wernisaż: 21.03.2024 r., godz.14:00
Miejsce

Galeria za Szkłem

ASP Wrocław
Pl. Polski 3/4

Zapraszamy 21 marca o godzinie 14: 00 do Galerii Za Szkłem na otwarcie wystawy Presence and Absence prezentującą piękno, różnorodność i narracyjną siłę współczesnej grafiki warsztatowej i książki artystycznej.

Celem wystawy jest stworzenie opowieści o bogactwie tej dziedziny sztuki, ukazanie jej różnorodnych form i technik oraz podkreślenie siły narracji, jaką niesie ze sobą zarówno grafika, jak i książka artystyczna. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace sześciu wybitnych artystów z różnych krajów:

  • Karen Kunc (USA) – znana z tworzenia misternych grafik o surrealistycznym klimacie, często inspirowanych naturą i mitologią.
  • Kestutis Vasiliunas (Litwa) – tworzy grafiki o silnym ładunku emocjonalnym, poruszające ważne tematy społeczne i historyczne.
  • Tatiana Potts (USA) – specjalizuje się w książkach artystycznych, łącząc w nich tekst, obraz i rzeźbę w unikatowe dzieła sztuki.
  • Peili Huang (Tajwan) – tworzy delikatne i poetyckie grafiki, często przedstawiające sceny z życia codziennego.
  • Jaco Putker (Holandia) – eksperymentuje z różnymi technikami graficznymi, tworząc abstrakcyjne i surrealistyczne kompozycje.
  • Ann-Kristin Källström (Szwecja) – tworzy książki artystyczne o minimalistycznej estetyce, skupiające się na relacji między tekstem a obrazem.

Wystawa jest częścią międzynarodowej konferencji Książka artystyczna, Obecność i nieobecność.

Wystawa będzie doskonałą okazją do zapoznania się z twórczością tych wybitnych artystów, a także do odkrycia piękna i różnorodności współczesnej grafiki i książki artystycznej.

Presence and Absence

Pozostałe wydarzenia