Przejdź do treści

Podano do stołu: emocje, wartości, znaczenia

Opublikowano 06 lip 2023
im
Data
12 — 23 lip 2023
Otwarta obrona 12 lipca (środa) o godz. 11:00, wernisaż tego samego dnia o godz. 18.00.
Miejsce

Galeria BWA Wrocław Główny

Tytułowy stół traktuje jako pretekst do badań i poszukiwań artystycznych. Sprawdzam jak, funkcjonuje w kulturze i jakie emocje mu towarzyszą, obserwuję ludzi i ich relacje w naturalnym środowisku wokół stołu.

Poruszam się w subtelnej gamie środków wyrazu i przykładam wagę do tego, aby każdy z projektów był realizowany z poszanowaniem dla zasobów naturalnych. Mam na celu zamknięcie gestów i emocji w szklanej tafli. Poprzez instalacje artystyczne chcę nie tylko pokazywać walory estetyczne szkła, ale przede wszystkim podjąć dyskurs z otaczającym mnie światem.

Stąd też pomysł na to, by obiekty w trakcie trwania wystawy oddać w ręce odbiorców, by mogli zanieść je do domu, użytkować w codziennym życiu pamiętając o różnorodności świata i różnych jego obliczach. W myśl, że jeden człowiek świata nie zmieni, ale już los drugiej osoby może odmienić.

Chciałabym serdecznie zaprosić wszystkich odwiedzających do zakupu misek tworzących ekspozycję podczas wernisażu, aby zebranymi w ten sposób datkami wesprzeć wrocławską inicjatywę społeczną „Food not Bombs”.

Promotorem pracy doktorskiej jest dr hab. Stanisław Sobota oraz promotorem pomocniczym dr Agnieszka Leśniak-Banasiak

 

Podano do stołu: emocje, wartości, znaczenia

Pozostałe wydarzenia