Przejdź do treści

Palimpsesty przestrzeni

Opublikowano 01 lut 2024
azg
palimpset
Data
14 lut — 2 mar 2024
Wernisaż 15.02.2024 , godz. 17:00
Miejsce

Galeria Geppart ASP Wrocław

ul. Księcia Witolda 68/2 (II piętro)
PIEKARNIA Żywa Kultura, Wrocław

czynne: środy godz. 11-18, czwartki godz. 11-20, piątki, soboty 11-18, niedziela-wtorek nieczynne
Zaplanuj wizytę – kontakt: j.sikorska@asp.wroc.pl

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 15 lutego o godz. 17:00 w Galerii Geppart ASP Wrocław. 

Wystawa w Galerii Geppart ASP Wrocław jest efektem działań twórczych w ramach Międzynarodowego Sympozjum Sztuki BYŁO, JEST i BĘDZIE. PALIMPSESTY PRZESTRZENI (2-8.10.2023) w zespole pałacowo-parkowym w Goszczu.

Zaproponowany temat ostatniej edycji Sympozjum odnosił się w szczególny sposób do miejsca w jego wielości znaczeń i wymiarów. Niezwykłość otoczenia, pałacu w Goszczu, naznaczone jest piętnem czasu, które wypisało własne scenariusze, wymykając się istniejącym od przeszło 200 lat zamysłom architektonicznym. Dawniej niezwykle bogato zaprojektowana przez rokokowych artystów wnętrz rezydencja i założenie ogrodowe, dzisiaj staje się sceną dla współczesnych wizji i prezentacji idei twórczych. Krajobraz, przeobrażony niegdyś przez budowniczych i ogrodników, zmieniał się nieustannie, opanowany prze żywioły, naturalne procesy przyrodniczych ekosystemów i społecznych restrukturyzacji. Każdy z owych etapów pozostawiał w przestrzeni własny zapis, kolejny ślad.

Kuratorki: Magda Grzybowska, Beata Fertała-Harlender

Współpraca: Szkoła Doktorska ASP we Wrocławiu

Palimpsety

Uczestnicy i uczestniczki:  Katarzyna Adaszewska, Laura Adel / Sylwester Galuschka, Monika Aleksandrowicz, Hubert Bujak, Grzegorz Bibro, Małgorzata Czerniawska, Małgorzata Dolata Dolam, Beata Fertała-Harlender, Miruna Gheordunescu Gheordu, Magda Grzybowska, Małgorzata Kazimierczak, Jitka Kraĺová, Hubert Kurkiewicz , Christos Mandzios, Tomasz Matusewicz, Magda Niedzielska, Grzegorz Niemyjski, Zofia Pałucha, Aleksandra Pulińska, Pablo Ramírez González, Magdalena Szwajcowska, Piotr Tołoczko, Krystian Truth Czaplicki.

Pozostałe wydarzenia