Nowe Perspektywy

Opublikowano 18 sie 2023
and
Aniela Wakulska, bez tytułu, technika olej na płótnie, 2023, zdj. Katarzyna Rutkowska
6 — 28 wrz 2023
Wernisaż 06.09.2023 r., godz. 17:00

Galeria Neon ASP Wrocław

ul. Gen. R. Traugutta 19/21
50-449 Wrocław

Zapraszamy do Galerii Neon ASP Wrocław na wystawę prezentującą dorobek artystyczny uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu.

Prace prezentowane na wystawie są pracami dyplomowymi z przedmiotu rysunek i malarstwo, zrealizowanymi w pracowniach pod kierunkiem Agnieszki Traczyńskiej i Katarzyny Rutkowskiej. Stanowią podsumowanie doświadczeń zdobytych w całym cyklu kształcenia w czteroletnim liceum plastycznym.

Materiał nauczania obejmuje prace w oparciu o rysunkowe i malarskie studia z natury, kompozycje barwne figuralne, o charakterze niefiguratywnym, szkice z natury, malarskie studia pejzażu w plenerze oraz realizacje z wyobraźni.

Plakat do wystawy Nowe Perspektywy

Proces powstawania prac dyplomowych jest podsumowaniem kształtowania umiejętności interpretowania zjawisk zachodzących wokół, poszukiwania wiedzy i inspiracji, pierwszych świadomych eksperymentów formalnych, wykazaniem się zdobytymi umiejętnościami posługiwania się środkami wyrazu artystycznego i próbą stworzenia własnej świadomej wypowiedzi plastycznej. Praca nad dyplomem obejmuje prawie cały rok ostatniej klasy i jest pierwszą tak przemyślaną i dopracowaną realizacją. Dlatego też na wystawie znajdziemy cały przekrój tematyczny i technologiczny zależny od indywidualnego wyboru ucznia, często zgodny z ich zainteresowaniami i aktualnymi trendami.

Dla większości uczestników to wyjątkowa okazja do pierwszej prezentacji swoich prac szerszemu gronu odbiorców, krok w stronę dalszej kariery, który jednocześnie jest podsumowaniem zamknięcia pewnego etapu twórczego w ich życiu.

Uczestnicy i uczestniczki wystawy: Sara Kharchilava, Aleksandra Szafińska, Julia Grobelna, Magdalena Grzela, Amelia Florkowska, Dorota Sokołowska, Katarzyna Jędo, Natalia Garncarz, Milena Fibich, Kasper Skrętkowicz, Natalia Gola, Mateusz Janka, Iga Justyńska, Olga Kaczkowska, Oskar Marcinkowski, Małgorzata Pabich, Katarzyna Tekieli, Aleksandra Trocuk, Aniela Wakulska, Zofia Walkowiak, Gabriela Waśniewska, Hanna Zydek, Katarzyna Zielińska.

Kuratorki: Agnieszka Traczyńska, Katarzyna Rutkowska.

Pozostałe wydarzenia