Przejdź do treści

Niezależność

Opublikowano 08 kwi 2024
and
Niezależność
Data
10 — 25 kwi 2024
wernisaż: 10.04.2024 r., godz. 18:30
Miejsce

Kawiarnia Paloma Coffee

Plac Solny 8/9
Wrocław

W sferze ekspresji artystycznej Niezależność jawi się jako głębokie badanie wolności, autonomii i samostanowienia.

Może być pretekstem do wyruszenia w wizualną i konceptualną podróż, która zagłębia się w wieloaspektowe wymiary niezależności, badając jej osobiste , społeczne i historyczne aspekty. Przez pryzmat osobistych doświadczeń artyści konfrontują się zarówno z siłami wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi, które kształtują nasze rozumienie wolności.

Niezależność

Niezależność nie jest koncepcją statyczną, ale dynamiczną siłą, która kształtuje naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W miarę poruszania się po tych artystycznych interpretacjach jesteśmy zachęcani do kultywowania głębszego uznania dla wieloaspektowej natury wolności i jej trwałego znaczenia w ludzkim doświadczeniu. Jednak czy pośród tej ogromnej kultury wciąż jesteśmy zdolni do niezależności?

Kuratorzy: Nina Burdzy, Dagmara Daleka, Helena Nowakowska

Artyści: Weronika Łakomy, Małgorzata Aida, Angelika Błasiak, Marta Bordych, Wiktoria Głowacka, Maja Koszyca, Tomasz Kwiatkowski, Julita Mośko, Daria Olchówka, Maria Oziembłowska, Anita Sieradzka, Marta Smejda, Emilia Stala, Małgorzata Zawistowska, Zuzanna Wanowicz.

Wystawa pokonkursowa w formule open call.
Organizator: Samorząd Studencki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Współorganizator: Kawiarnia Paloma Coffee
Plakat: Dagmara Daleka

Pozostałe wydarzenia