Przejdź do treści

Nieoczywistość rzeczy – wystawa Jacka Dłużewskiego

Opublikowano 15 gru 2022
azg
Data
15 gru 2022 — 15 lut 2023
Miejsce

Muzeum Ziemi Lubuskiej
al. Niepodległości 15
65-048 Zielona Góra

W Muzeum Ziemi Lubuskiej 15 grudnia rozpoczęła się wystawa prac Jacka Dłużewskiego pt. Nieoczywistość rzeczyEkspozycja zostanie zwieńczona finisażem, planowanym na styczeń 2023.  

Jacek Dłużewski, urodzony w 1966 r. w  Zielonej Górze, malarz i rysownik. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im.  Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (dawniej Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Pięknych) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Do dziś związany jest z tymi miastami, jednak Zielona Góra cały czas pozostaje obecna w jego twórczości. Nie ukrywa więzi artystycznej, jaka łączy go z Jerzym Nowosielskim – choć w swoich pracach wykazuje niezależność. Inspiracje czerpie z życia (m.in. z podróży) i łączy je z  językiem abstrakcji geometrycznej. Stąd też patrząc formę jego obrazów można dojść do przekonania, że jest ona wynikiem swoistego dualizmu: kombinacji przestrzeni zewnętrznej z wewnętrzną. W motywach rzeczywistości odnajduje wyjątkowość, szczególność i  sakralność.

Więcej o wystawie - 

Pismo Artystyczne Format (Feb 9, 2023 / teksty),  Jacek Gernat – „Mistyka (nie)oczywistości” - https://format.asp.wroc.pl/index.php/2023/02/09/1355/

 

Jacek Dłuzewski

Pozostałe wydarzenia