Przejdź do treści

Namaszczę się popiołem i zatańczę nad stołem, GRUPA ŁONO (Marcelina Amelia, Marta Borkowska)

Opublikowano 07 lut 2023
azg
Łono
Data
17 lut — 11 mar 2023
Miejsce

Galeria EXIT

Browar Mieszczański
ul. Hubska 44/48
50-502 Wrocław

Zapraszamy na wernisaż wystawy GRUPY ŁONO (Marcelina Amelia, Marta Borkowska), który odbędzie się 17 lutego o godz. 19:00 w galerii EXIT. 

>> Wystawa pokonkursowa open call galerii EXIT <<

“Rozczarowanie, upokorzenie - sytuacje, w których nie sposób czuć się dobrze - to jakby rodzaj śmierci. Tracimy wówczas grunt pod nogami i nie jesteśmy w stanie nawet spróbować tego opanować. Walczymy ze strachem przed Śmiercią, zamiast dopuścić do siebie świadomość, ze jeśli chcemy się odrodzić, śmierć jest konieczna. “
/ Pema Chördön /

Kolektyw artystyczny inkubator powstały w 2021 roku z inicjatywy Marty Borkowskiej i Marceliny Amelii.

Działa w obszarze sztuk wizualnych jest miejscem na wolną i swobodną ekspresję, artystki skupione są na wątkach badawczych wokół kobiecego ciała, blokad, emocji, połączenia z naturą oraz relacji jakie tworzą kobiety. Inspirację czerpią z analizy snów, wspólnego oddziaływania na siebie, współodczuwania, wnikliwej obserwacji. Posługują się językiem empatii budują trwałe więzi. Organizują wystawy, spotkania do którego zapraszają nowe osoby by wspólnie doświadczać, uczyć się od siebie, wspierać. W swoich działaniach wykorzystują różne media fotografię, instalację wideo, dźwięk, malarstwo oraz performance.

 

Łono

Pozostałe wydarzenia