Merits & Offerings, Erik Waterkotte

Sztuka na Miejscu
ul. Łaciarska 4
Wrocław

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 16 marca o godz. 18:00 w Sztuce na Miejscu.

Na wystawie prezentowane będą prace wykonane techniką mieszaną na papierze, które badają naturę duchowości i wiary. Są tworami mojego własnego okultyzmu inspirowanego Carlem Jungiem, moim szacunkiem dla natury, moją fascynacją mistycyzmem i złożonością mojego katolickiego wychowania. Większość zawartych prac pochodzi z ostatnich lat, a kilka pochodzi sprzed 8-9 lat. Te prace nie dotyczą jednego przekonania, ale naszej wspólnej potrzeby wiary. Na tej wystawie widzowie są zachęcani do rysowania powiązań z własnymi przekonaniami i duchowością. Prace te charakteryzują się nietypowym drukiem atramentowym, na istniejących obrazach, na nietradycyjnych podłożach. Laminowanie na gorąco jest stosowane jako urządzenie do znakowania, zarówno cennego, jak i przypadkowego. Wszyscy znajdujemy ścieżkę przez te niespokojne czasy, moim zamiarem w tych pracach jest ujawnienie złożoności i współistnienia ścieżek, które wykuwamy.

E. Watrekotte, Visiting Professor na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów

Erik Waterkotte