In Medias Res

azg
15 — 19 cze 2023
pon.-pt. 8:00-15:00

OŚRODEK DOKUMENTACJI SZTUKI (ODS)
ul. Traugutta 19/21, Wrocław

Zapraszamy na wystawę studentów przebywających na naszej uczelni w ramach wymiany Erasmus+. Wernisaż odbędzie się 15 czerwca o godz. 13:00 w ODS.

In Medias Res to prezentacja wielu artystycznych poglądów i odpowiedzi na podobne okoliczności, w jakich znalazła się grupa młodych artystów -  z dala od swoich domów była w stanie połączyć się wspólnym statusem outsidera. Ta amalgamacja koncepcji i uczuć pochodzi z Belgii, Bułgarii, Francji, Grecji, Węgier, Turcji, Portugalii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Rumunii i Słowacji. I oczywiście zbiegają się one tutaj, w Polsce. Bycie outsiderem zmusza do ciągłego dostosowywania się do nieznanych środowisk, co powoduje intensywną tęsknotę za domem i za tym, co znajome. Outsider naprawdę znajduje się pośrodku wszystkiego, między domem a nowymi doświadczeniami, między przeszłością a przyszłością, między tęsknotą a ekscytacją.

Mając to na uwadze, In Medias Res to łaciński termin oznaczający "pośrodku rzeczy", skutecznie reprezentujący czas i przestrzeń, w której przebywa ta grupa artystów. Ich dialog rzeźby, grafiki, fotografii, designu, instalacji i performansu zaprasza widza do przyłączenia się do niesamowitej pozycji outsidera.

Kuratorzy:  Caroline Wingerd, Furkan Caglar, Kristina Gondova

Artyści: Andris Farkasy, Beatriz Prazeres, Caroline Wingerd , Dré Verrept , Furkan Çağlar , Inês Vieira, Konstantina Fakou, Kristina Gondova, Mara Schlecht, Maxime Carle, Melike Kuzucanli, Pelin Deniz Uz, Ramona Prodan, Raul Cerquiera, Simona Sotirova, Teresa Braz.

In medias res

Pozostałe wydarzenia