Mebel – życie po życiu

ASP Wrocław
Pl. Polski 3/4
Wrocław

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 1 lutego o godz. 15:00 w Auli ASP przy pl. Polskim.

Wystawa ukazuje 24 prototypy mebli zaprojektowane przez studentów II roku Architektury Wnętrz. To wyjątkowe podsumowanie niemal dziesięcioletniego projektu 'Mebel - życie po życiu', kierowanego przez
dr Magdaleną Kacprzak-Gagatek. Projekt realizowany był w ramach przedmiotu Podstawy Projektowania Mebli. Główną intencją zadania było zwrócenie uwagi studentów na rosnącą liczbę odrzucanych, starych mebli w otoczeniu człowieka. Projekt miał na celu wyeksponowanie ekologicznych problemów z tym związanych, ale również ukazanie nowych możliwości wykorzystania tych odrzuconych obiektów meblowych jako materiału do kreatywnych działań. W trakcie realizacji zadania zakres projektowy był różnorodny i obejmował zarówno rekonstrukcje, jak i tworzenie skomplikowanych struktur o nowej funkcji użytkowej i nowym walorze estetycznym. Jednym z elementów tego ćwiczenia było zrozumienie przyczyn wycofania poszczególnych mebli z użytku, refleksja nad możliwościami pełnej rewitalizacji tych przedmiotów oraz zastanowienie się nad ich potencjałem jako materiału o unikalnym charakterze w procesie twórczego projektowania.

Mebel_życie po życiu, plakat

Kurator: Magdalena Kacprzak-Gagatek

Artyści: Małgorzata Janus, Agnieszka Zawiszewska/ Klaudia Ciegieła/ Ina Aszkiełowicz, Ada Jasiewicz, Kaja Onichimowska/ Adrianna Duda, Anna Gardziejewska/ Katarzyna Jakubiak, Magdalena Kolbusz/ Martyna Kowalik, Jagoda Sergiel, Arkadiusz Ujma/ Paulina Dudziak, Aleksandra Gaca/ Agata Chaś, Jacek Gonera/ Kristina Busko/ Natalia Kuyan/  Karolina Parys, Aleksandra Eidorowicz/ Julia Franas, Jagoda Barnak, Kamila Samołyk/ Weronika Mądry, Maja Bylak, Julia Solnica/ Agnieszka Ciesielska, Marcin Cibor/ Maja Górowska, Karolina Płecha/ Adrianna Liskowicz, Tomasz Ziółkowski/ Alexandra Slavetskaya, Julia Wywiał/ Katarzyna Bednarz, Natalia Cieśla, Gabriela Węgińska/ Katarzyna Kucharczyk, Maja Majewska, Karolina Piotrowicz/ Alicja Zawadzka, Maja Wojciechowska/ Nicole Słowik, Natasza Charusta, Polina Yampolska/ Zuzanna Ziajka, Aleksy Remiszewski/ Natalia Dzidowska/ Julia Trzuskowska, Katarzyna Hercuń, Roksana Zabielska/ Aneta Gagatek.

W ramach ekspozycji prezentowana będzie publikacja naukowa pt. “Mebel – życie po życiu. Inspiracja, odnowa, transformacja”, która szczegółowo opisuje cały proces tworzenia projektu, a także zawiera szereg artykułów poświęconych przywracaniu starych mebli do życia.

Na wystawie znajdą się także prace wykonane podczas warsztatów renowacji mebli zabytkowych i współczesnych, prowadzonych przez Viktora Yatskevych w ramach kursów ASP "Sztuka na weekend".

Pozostałe wydarzenia