Marcin Derda, Transformers

Galeria Sztuki Współczesnej MD_S

ul. Bolesława Chrobrego 24
50-254 Wrocław

Wystawa Marcina Derda pt. Transformers to zapis poszukiwań i rozważań nad potencjalnością obrazu i obrazowania. Powtarzalne uproszczone motywy zmieniają swoją formę i funkcję, aby potem powrócić na nowo do tradycyjnej konwencji stając się ,,iluzją matrycy’’.

Obraz poprzez zmianę zastosowania zmienia swoje miejsce w przestrzeni – prezentowany staje się odwrotnością klasycznego myślenia o malarstwie. Cały ten proces ujawnia różnice w rozwiązaniach i staje się punktem wyjścia do wniknięcia w naturę rozstrzygnięć twórczych.

Zapraszamy na wernisaż 25 lipca o godz. 18:00 do Galerii MD_S. Wystawa potrwa do końca miesiąca.

Plakat do wystawy Marcina Derda pt. Transformers

Marcin Derda – student III roku Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Zajmuje się obszarami rzeźby, malarstwa i performance. Prezentowane na wystawie prace powstały w Pracowni Malarstwa prof. Łukasza Huculaka i dr Pawła Baśnika.

Pozostałe wydarzenia