Przejdź do treści

Malarstwo w ceramice

Opublikowano 05 cze 2023
and
Data
16 cze — 30 lip 2023
Otwarcie wystawy: 16 czerwca 2023, godz. 18:00
Miejsce

Galeria CK Agora

Serbska 5a
51-112 Wrocław

16 czerwca w CK Agora odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej pt. Malarstwo w Ceramice, na której swoje prace zaprezentują studenci i studentki oraz dydaktyczki z naszej Akademii. Zobaczymy reprezentatywny dla różnych technik wybór obiektów autorstwa około 30 osób. O muzyczną stronę wydarzenia zadba Wojciech 'Ewer' Krasuski, którego specjalizacją są instrumenty perkusyjne oraz etniczne. Na wernisażu zagra koncert na handpanie.

Wystawa jest prezentacją możliwości malarskiej ekspresji w materii ceramiki w realizacjach studentek i studentów kierunków: Malarstwa, Rzeźby i Ceramiki oraz dydaktyczek Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie: dr hab. Joanny Teper, prof. ASP oraz dr Weroniki Surmy. Unikatowy w skali kraju program Pracowni zapoznaje studentów z bogactwem możliwości formalnych i kolorystycznych technik zdobienia powierzchni ceramicznych tj.: malarstwa szkliwami, solami i tlenkami metali, druku transferowego czy kalek ceramicznych.

Materia gliny z jej właściwościami: kolorem, fakturą ujawniona przez wypał w wysokiej temperaturze ceramicznego pieca pokazuje szerokie spektrum interesujących malarskich eksploracji w tym tworzywie. Działania malarskimi technikami ceramicznymi na płaszczyźnie i w przestrzeni ceramicznego obiektu są ciekawym uzupełnieniem warsztatu kolejnych pokoleń artystek i artystów studiujących na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa prezentuje ostatnie 10-lecie pracy dydaktycznej Pracowni.

Plakat promujący wystawę zbiorową pt. Malarstwo w ceramice

Joanna Teper
Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła, dyplom 1995. Prowadzi Pracownię Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP. Autorka 7. wystaw indywidualnych. Brała udział w 85. wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Weronika Surma
Absolwentka Wydziału Rzeźby na ASP w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem (2013). W 2018 ukończyła Międzywydziałowe Studia Doktoranckie na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu gdzie obecnie pracuje jako asystentka w Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie i Rzeźbie. W 2023 roku uzyskała stopień doktora sztuki. Prowadzi także autorską pracownię ceramiczną w CK Agora we Wrocławiu.

Wojciech 'EWER' Krasuski
Magister Etnologii, obecnie tworzy projekty takie jak: Zen Zone Wrocław (sesje muzyki relaksacyjnej) i solowe sety DJ-skie z muzyką na żywo - Ewer Afro selecta (reggae, muzyka etniczna). Jego specjalizacją są instrumenty perkusyjne, etniczne i wiele innych takich jak: calabash, bęben szamański, misy dźwiękowe, handpan, gong.

Pozostałe wydarzenia