Przejdź do treści

MADE IN PHOTO w Bulvarach

Opublikowano 20 cze 2024
and
Data
20 cze — 6 lip 2024
wernisaż: 20 .06.2024 r., godz. 19:00
Miejsce

Bulvary

lokal 08
ul. Księcia Witolda 19
Wrocław

Zapraszamy na wernisaż wystawy Made in Photo w galerii Bulvary. Ekspozycja jest częścią wydarzenia Bulvary Art Week, które towarzyszy Świętu Wrocławia.

Made in Photo – kreacyjne, inscenizacyjne i intermedialne cechy realizacji fotomedialnych to projekt badawczy Pracowni Fotografii Intermedialnej i Działań Dokamerowych w Katedrze Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Pierwszorzędnym z punktu widzenia praktyki twórczej realizowanej w wyższym szkolnictwie artystycznym jest zagadnienie związane ze zjawiskiem fotografii uwikłanej we współzależność różnych mediów. Obecnie intermedialność nie jest wyłącznie konwencją artystyczną w której artefakt funkcjonuje w medialnej między-przestrzeni (w rozumieniu definicji Higginsa – fuzji mediów czy Youngblooda – mind/general case i brain/special case), której cechą jest wielomedialność i polisnesoryczność, jest także odsyłaniem jednego medium do drugiego, wykorzystywaniem ich synergicznej relacji w budowaniu siły narracji, ekspresji i poszerzenia obszaru artefaktu, staje się gestem artystycznym, który cechuje równorzędność artystyczna i społeczna. Ponadto współczesny użytkownik mediów cyfrowych uczestniczy w świecie, którego cechą jest zarówno płynna granica między tym co realne i wirtualne, a kultura w jakiej się odnajduje ma charakter performatywny.

MADE IN PHOTO w Bulvarach

Rezultatem zanurzenia w tak nacechowanej rzeczywistości i poszukiwania w niej środków do wyrażenia własnych artystycznych koncepcji, jest powstawanie dzieł, które wymykają się łatwemu zdefiniowaniu w kategorii techniki lub medium. Takie walory posiada większość prac prezentowanych w ramach wystawy Made in Photo. Artyści włączeni w projekt podejmują ważne dla siebie tematy, często wynikające z osobistych doświadczeń lub wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Każde dzieło demonstruje indywidualne spojrzenie twórcy, a jako przedsięwzięcie zbiorowe stanowi przekrój postaw młodego pokolenia wynikających ze zderzenia ich jednostkowej wrażliwości z zagadnieniami współczesnej rzeczywistości.

Ekspozycja składa się z projektów fotomedialnych, performatywnych działań dokamerowych, realizacji wideo, fotoobiektów oraz interaktywnych instalacji.

Artystki_ści: Julia Borowiecka, Wiktoria Didoszak, Weronika Dyrka, Daria Elwart, Daria Gracz-Szanerska, Angelika Iżykowska, Dominik Kozok, Ida Kwaśnica, Wiktoria Lorek, Marcin Masiewicz, Jakub Musialski, Małgorzata Muszyńska, Agata Plecety, Oksana Popiela, Wiktoria Puławska, Wojciech Puławski, Laura Ryś, Ekaterina Shramko, Kamila Skrzynecka, Krzysztof Sobotka, Urszula Sowińska, Magdalena Szetelnicka, Tomasz Wszołek, Katarzyna Zachtej, Łukasz Zawada

Kuratorki: dr hab. Agata Szuba, Ida Kwaśnica
Patronat medialny: Notes Na 6 Tygodni, Radio LUZ

Pozostałe wydarzenia