LAACT 3.0 praxis collection

14 — 15 paź 2022
Projekcja będzie czekać na publiczność od 17:00 do 19:00

Pawilon Czterech Kopuł - Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Już po raz trzeci w tym roku zapraszamy na wydarzenie Light As A Creative Tool [LAACT] 3.0

LAACT to projekt prowadzony przez dr Roberta Sochackiego z wrocławskiej ASP oparty o współcześnie rozumianą sztukę mediów i light art. Od 2018 roku LAACT godzi ze sobą świat badań teoretycznych i praktyki, proponując student.k.om, wykładowcom i wykładowczyniom kierunków artystycznych, artysta.k.om i osobom zaangażowanym w tworzenie wydarzeń kulturalnych warsztaty, konferencje i publikacje.

Poprzednio mieliśmy okazję gościć artystki i artystów w maju (instalacje z warsztatów Landscape, obecne były w naszym muzeum podczas Nocy Muzeów) i wrześniu (efekty Open Composition można było podziwiać podczas Kinomuralu).

14 października zapraszamy na dziedziniec Pawilonu od godziny 16:00 - będzie okazja do obejrzenia instalacji light art kolektywu artystycznego Mutual Loop (Martina Tritthart, Holger Lang) z Austrii oraz prac Toma Grolla i Kuno Seltmanna z Niemiec.

Od 16:00 do 20:00 na zewnętrznej ścianie muzeum będzie można zobaczyć wideo-kolaż przygotowany w trakcie warsztatów razem ze studentkmi Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta - Klaudia Kasperska [WRUNIA], Dominikę Firla i Evę Kozárová.

O godz. 17:00 odbędzie się dyskusja skoncentrowana wokół poszukiwań artystycznych (Mutual Loop, Tom Groll, Kuno Seltmann), badań w ramach pracy akademickiej (Bostjan Drinovec, Akademia ALUO Lubljana) i pracy producenckiej podczas festiwalów light art (Robert Sochacki, Katerina Mirovic, dyrektor artystyczna Lightning Guerilla). Moderatorem dyskusji będzie producent, artysta i wykładowca z Wiednia Holger Lang. Język spotkania - angielski.

15 października podczas otwarcia wystawy czasowej „Kolaż — klejone światy” https://mnwr.pl/wystawa-collage-klejone-swiaty/ zewnętrzna projekcja będzie czekać na publiczność od 17:00 do 19:00.

Publikacja LAACT dostępna jako PDF: https://zbrojowniasztuki.pl/publikacje/monografie/robert-sochacki-laact,4612

Wydarzenie LAACT 3.0 w 2022 jest możliwe dzięki:

ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu
Pawilon Czterech Kopuł - Muzeum Narodowe we Wrocławiu