Przejdź do treści

Kalina Radomska, Senne obecności

Opublikowano 13 cze 2024
azg
Data
18 — 23 cze 2024
Otwarcie wystawy: 19.06.2024 r., godz. 17:00
Miejsce

Sztuka na miejscu

ul. Łaciarska 4
Wrocław

Zapraszamy na wernisaż i happening kolektywu BREDNIE, które odbędą się 19 czerwca w Sztuce na miejscu.

Chcąc zachęcić do przeżywania razem z nami idei sennych obecności, proponujemy Państwu dresscode piżamowy akcesoria do spania opaski na oczy, szlafroki, pantofle…

Program:
17:00 powitanie gości.
17:00 18:30 happening kolektywu BREDNIE.
18:30 zakończenie wernisażu.

Sny bywają intrygujące. Często przybierają postać wspomnień, marzeń, koszmarów i nieprawdopodobnych zdarzeń. Każda kolejna noc może nieść za sobą nowe, nieodkryte zjawiska i poczucie odrealnienia.

Wystawa prezentuje cykl obrazów i fotografii Kaliny Radomskiej, studentki kierunku Mediacji Sztuki Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ekspozycja jest częścią pracy dyplomowej artystki, w której zagłębia się w tematykę swoich snów i emocji towarzyszących jej podczas ich przeżywania. Postaci na pracach gubią swoją tożsamość, tworzą tajemnicę, niedopowiedzenie i nierozwiązaną zagadkę. Artystka buduje plastycznie taką atmosferę poprzez wykorzystanie licznych woali muskających twarze i ciała bohaterów.

Śnią mi się czasami tak paradoksalne zjawiska, jak latające ryby w kosmosie, motyle wylatujące z gałek ocznych, ale też bywają brutalne wizje ukazujące przemoc – opowiada artystka.

Senne obecności

Losu Brednie – wróżby i przepowiednie
happening kolektywu BREDNIE

Drogie Dusze,
z głębi naszej onirycznej wiedzy i kosmicznej energii, zapraszamy Was na pouczającą podróż w świat snów. Otoczeni mądrością gwiazd i świętymi ziołami, pragniemy wspólnie z Wami odkrywać tajemnice ukryte w najgłębszych zakamarkach Waszej podświadomości.
Nawiedźcie nas na niezwykłym evencie. Przyjdźcie z otwartymi sercami i umysłami, gotowi na duchowe oświecenie i głębokie połączenie z Wszechświatem. Niech nasze spotkanie stanie się dla Was bramą do nowych, niesamowitych doświadczeń, które na zawsze odmienią Wasze życie.

Pozostałe wydarzenia