Jerzy i Andrzej Głuszek, Polifonie

wernisaż: 02.08.2022, godz. 20:30

Sztuka na miejscu

ul. Łaciarska 4, Wrocław

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Polifonie" połączony ze zdarzeniem muzycznym osadzonym w świecie sztuk wizualnych, filmie, malarstwie i ilustracji artystycznej, gdzie nastąpi wymiana wzajemnych impulsów między artystami Jerzym i Andrzejem Głuszek.

W multimedialnie stworzonej osi dramaturgicznej elementów wizualnych przenikających się z tworzoną na żywo muzyką artyści wyjdą na chwilę z własnych ról by zobaczyć siebie w innej  perspektywie artystycznej.
Oniryczna atmosfera wraz z unikalnymi wokalami w otoczeniu oryginalnych brzmień elektroniki, jazzu, projekcji filmowych, performance i malarstwa.
Grafika do wystawy Jerzego i Andrzeja Gluszek pt. Polifonie

Jerzy Głuszek
Urodzony we Wrocławiu. Ukończył Akademię Sztuk we Wrocławiu, na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Dyplom otrzymał w 1981 r. Autor 16 wystaw indywidualnych, między innymi w Goeteborgu, Sztokholmie, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Andrzej Głuszek
W latach 1977-1982 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) we Wrocławiu. Uczestniczył między innymi w takich zdarzeniach artystycznych jak : Festiwal Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Ogólnopolski Konkurs Malarstwa „Bielska Jesień" w Bielsko-Białej. Animator ważniejszych zjawisk artystycznych na początku lat 80
 współzałożyciel magazynu „LUXUS", oraz pisma artystycznego „Głuszec", autor akcji plastycznych m. in. Chirurgia plastyczna, Współautor pierwszego happeningu „Pomarańczowej Alternatywy" „Tuby" we Wrocławiu.

Pozostałe wydarzenia