Opublikowano 12 wrz 2023

ASP Wrocław, Aula 410
ul. Traugutta 19/21
Wrocław

Szkoła Doktorska Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zaprasza do udziału w I Międzynarodowej Konferencji: Metodologiczne i Poznawcze Aspekty Sztuk Wizualnych, która odbędzie się w dniach 27-29 września 2023 roku we Wrocławiu.

Głównym celem konferencji jest porównanie metod i praktyk badawczych w sztuce i nauce. Skupimy się głównie na sztuce wizualnej, rozumianej jako rozległa dziedzina, która obejmuje takie dziedziny jak sztuki piękne, design i teorię sztuki.

Logo

Podczas sesji rozważymy różne podejścia do charakteryzowania procesu badawczego w sztuce, analizując metody takie jak "badania artystyczne" czy "badania oparte na sztuce". Szeroki zakres zagadnień dotyczy relacji między sztuką a nauką, w tym porównań metodologicznych (podobieństw i różnic) oraz wskazania potencjalnych pól współpracy interdyscyplinarnej. Prześledzimy również aktualną dyskusję dotyczącą wpływu sztucznej inteligencji na sztukę. Wreszcie, zastanowimy się nad znaczeniem obrazu i wyobraźni wizualnej (stymulowanej przez sztukę) w odkryciach naukowych, edukacji i popularyzacji nauki. Ponieważ konferencja organizowana jest przez Szkołę Doktorską, jeden z paneli poświęcony będzie formom organizacji kształcenia doktoranckiego w sztuce. Ponadto, w osobnych sesjach zaprezentowane zostaną w krótkiej formie (metodą Pecha Kucha) projekty artystyczne doktorantów.

>> Więcej informacji i szczegółowy program <<

Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim, wstęp wolny.

I Międzynarodowa Konferencja: Metodologiczne i Poznawcze Aspekty Sztuk Wizualnych jest częścią realizacji projektu "Kompleksowe Umiędzynarodowienie Szkoły Doktorskiej w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu" (STER), współfinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Nawa

Pozostałe wydarzenia