Przejdź do treści

✵ Frise Lumière ✵ Michał Sikorski

Opublikowano 05 lip 2023
im
✵ Frise Lumière ✵
Data
14 lip 2023
godz. 19.00
Miejsce

Galeria Exit
Browar Mieszczański
ul. Hubska 44-48
50-502 Wrocław

Frise Lumière to osobisty projekt Ludovica Gersta, muzyka i kompozytora. Ulepszając instrumentarium, składające się wyłącznie z kontrabasu, wydobywa melodie harmoniczne, rytmiczne i perkusyjne.

Wszystko pochodzi z surowej tekstury, szumu, nuty... jak pozbawiony głosu śpiew, który próbuje ożyć, wyrzucić siebie z ciała, z ust, z tej strony, z tego basu. Uderzany, uderzany, porywany, udoskonalany tylko do samego siebie, instrument ten staje się zarówno melodyjny, jak i rytmiczny, zamieniając się w perkusję, przepuszczając inne głosy, inne oddechy…

✵ ✵ Michał Sikorski - klarnecista i multiinstrumentalista, improwizator związany ze sceną improv. Założyciel formacji BigRip, wykonawca licznych występów solowych oraz pokazów live act, współzałożyciel zespołu Otwinowski/Sikorski/Witkowski z którą wydał płytę Spalona ziemia - Gusstaff Records 2023. Organizator koncertów i wydarzeń muzycznych skupionych wokół Galerii Sztuki Współczesnej EXIT, której jest współkuratorem. Artysta pracujący w obszarze nowych mediów, malarz, profesor ASP we Wrocławiu.

Frise Lumiere/Sikorski
✵ Frise Lumière ✵
✵ Frise Lumière ✵

Pozostałe wydarzenia