Exit, międzynarodowa wystawa szkła

ASP Wrocław, Hol główny CSU

ul. Traugutta 19/21
50–416 Wrocław

Exit” – wystawa prezentująca efekty kolejnej edycji Międzynarodowych Warsztatów Szkła – The International Project Glass Art Workshop Wroclaw 2022, które miały miejsce w maju tego roku w naszej hucie szkła.

Artystki i artyści przedstawią swoje odczucia związane z tematem nagłych zmian za pomocą materii szkła. W wydarzeniu wzięli udział prowadzący i studenci uczelni z Polski, Czech, Ukrainy i Słowacji.

EXIT / WYJŚCIE jest zmianą obecnego stanu, która wynika z własnych decyzji lub z przymusu, przejście z jednego punktu w drugi. Stan nagłej zmiany jest bardzo aktualnym tematem naszej rzeczywistości, gdzie czynniki niezależne od nas mają wpływ na codzienną egzystencję.

Plakat promujący wystawę zbiorową pt. Exit

Uczestnicy:

• ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu ( dr Agnieszka Leśniak- Banasiak, dr Antonina Joszczuk- Brzozowska, studentki: Julia Ciułek, Ewa Wolniewicz),
  • ASP im. Jana Matejki w Krakowie ( dr Monika Rościszewska studentki: Agnieszka Sowińska Weronika Chrząstek),
  • Academy of Fine Arts and Design in Bratislava, Slovakia (dr Patrik Illo, studenci : Zuzana Kováčiková, Jakub Sojka, Martin Jurík),
  • Lviv National Academy of Arts/Glass Art Department ( dr Mykhaylo Bokotey,studentki: Adriana Wołos, Anastasia Kapytsa),
  • Tomas Bata University in Zlín, Czech Republic ( mgr Irena Czepcová studentki: Josefína Kuthanová , Alžběta Vocelová).

Kuratorki:

• dr Agnieszka Leśniak Banasiak