Przejdź do treści

Burning Re-Collection vol. II

Opublikowano 01 cze 2023
azg
Data
7 — 24 cze 2023
środy godz. 11-18 czwartki godz. 11-20 piątki, soboty 11-18 niedziela-wtorek nieczynne Zaplanuj wizytę – kontakt: j.sikorska@asp.wroc.pl
Miejsce

Galeria Geppart ASP Wrocław
ul. Księcia Witolda 68/2 (II piętro)
Piekarnia Żywa Kultura, Wrocław

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 7 czerwca o godz. 18:00 w Galerii Geppart ASP Wrocław.

W pracach pięciu rzeźbiarzy z Czech i Polski silnie obecna jest „teraźniejszość“, a raczej jej re-formacja. Autorzy świadomie podejmują tematy, które znajdują oddźwięk w debacie publicznej. Roberta Bučka i Michała Staszczaka łączy zainteresowanie drugim życiem materiałów. Matěj Frank, Hubert Bujak i Paweł Czekański konsekwentnie zwracają się ku swojemu środowisku, jego problemom. Tym, co wszystkich łączy na poziomie wyobrażeniowym i materialnym, jest „płonięcie“.

Ich prace są zasadniczo rzeźbiarskie w sensie pracy z materiałem, myśleniem o przestrzeni, objętości i kompozycji. Równolegle są też otwaci na nowe technologie i eksperymenty z materiałami. Mniej lub bardziej oczywista performatywność materiałów i procesualność odgrywają zatem istotną rolę na wystawie. Pytanie, które pośrednio stawiają, brzmi: jak, jeśli w ogóle, można ustalić granice myślenia rzeźbiarskiego? Wystawa jest nawiązaniem i równocześnie rozwinięciem wystawy w Galerii Industra w Brnie w Czechach, która odbyła się w maju 2022 roku.

 

Artyści:

Robert Buček, Hubert Bujak, Paweł Czekański, Matěj Frank, Michał Staszczak

kurator: Matěj Frank

współpraca: Barbora Kundračíková

Burning

Pozostałe wydarzenia