Black & White

15 lis — 9 gru 2023
finisaż: 07.12.2023, godz. 17.00

Galeria Neon ASP Wrocław

Zapraszamy do Galerii Neon na wystawę grafiki artystycznej 'Black & White' organizowanej przez dr Annę Kodź i dr Sebastian Łubińskiego członków Katedry Grafiki Artystycznej, ASP we Wrocławiu.

Wystawa prezentuje międzynarodowe grono wybranych postaw twórczych młodego i średniego pokolenia, zajmującego się w całości lub w części monochromatyczną grafiką artystyczną.

Aktywna współpraca z zaproszonymi do udziału w wystawie artystami zaowocowała bardzo zróżnicowanym w formie i treści zbiorem dzieł o wysokim poziomie technicznym. Ich aranżacja pozwoliła zbudować wyrazisty komunikat o dialektycznej naturze kontrastu. Jest on bowiem w równym stopniu surowym i bezpośrednim manifestem, co nieprzeniknionym spektrum subtelnych szarości. To bogactwo i głębia kontrastu otwierają intrygującą przestrzeń dla refleksji i rozważań o potencjale tego fundamentalnego nośnika komunikacji.

dr Sebastian Łubiński

Black and White

Artyści biorący udział w wystawie:

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu: Ioannis Anastasiou, Maja Dokudowicz, Zuzanna Dyrda, Agata Gertchen, Mariusz Gorzelak, Anna Kodź, Wojciech Kołacz, Marta Kubiak, Marta Lech, Sebastian Łubiński, Paweł Puzio, Jacek Szewczyk,Magdalena Stachowiak, Anna Trojanowska, Małgorzata ET BER Warlikowska

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: Marlena Biczak, Tomasz Winiarski

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach: Marcin Hajewski, Michalina W. Klasik, Dorota Nowak-Rodzińska, Marta Pogorzelec

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi: Agata Stępień

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku: Katarzyna Łukasik, Vasyl Savchenko, Dominik Włodarek

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu: Martyna Rzepecka

Uniwersytet Opolski: Michał Krawiec

Academy of Arts and Culture in Osijek: Mario Matoković

University of North Carolina-Charlotte: Erik Waterkotte, Anna Kenar

University of Nebraska w Kearney: Victoria Goro-Rapoport

Marist College: Małgorzata Oakes

oraz: Sarah Epping, Ewa Jaworska, Stavros Kaklidakis, Vinicjusz Libardoni, Karol Pomykała, Evangelos Tasios.

Projekt graficzny: Iwona Matkowska

Pozostałe wydarzenia