Black Frame - Piotr Saul

Black Frame
Wyspa Słodowa
Wrocław

Wystawa "Istoty " w galerii Black Frame prezentuje zdjęcia obrazów Piotra Saul, które powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Cechą charakterystyczną wystawy są różnego rodzaju postacie, sylwetki popularnych bohaterów jak również wyimaginowane istoty ze świata wyobraźni.

Bohaterowie tych obrazów ukazują poniekąd  emocje towarzyszące współczesnemu człowiekowi, są odpowiedzią na zjawiska widziane w internecie i telewizji. Oryginalne obrazy tworzone są przy użyciu farb olejnych , akrylowych , farb w sprayu oraz wielu innych mediów malarskich.

Piotr Saul ur. w 1986 r. w Nowej Rudzie, absolwent ASP Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, mieszka we Wrocławiu. W 2010 roku bronił dyplomu z grafiki warsztatowej z dwoma aneksami:  malarskim i multimedialnym u prof. Andrzeja Basaja , prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka.  Brał udział w wymianie międzynarodowej „Erasmus" w Hoch Schule fur Bildene Kunst w Braunschweigu (Niemcy). Grand Prix na Biennale Sztuki Młodego Wrocławia 2011. Obecnie pracuje na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu jako adiunkt w pracowni malarstwa u prof. zw .Krzysztofa Skarbka na Wydziale Malarstwa. W 2022 obronił doktorat nawiązujący do malarstwa w przestrzeni wirtualnej .  Zajmuje się ogólnie pojętym malarstwem, graffiti  oraz organizacją wystaw. W Kotlinie Kłodzkiej znajduje się jego kilkanaście realizacji graffiti m.in. :  W Dusznikach Zdrój , Kłodzku , Kudowie Zdrój czy Nowej Rudzie. Od ukończenia studiów w 2011 r brał aktywny udział w ponad 120 wydarzeniach o charakterze kulturalnym. Maluje barwne obrazy nawiązujące swoim stylem do sztuki ulicy , surrealizmu i fowizmu. Bawi się konwencjami i formą . Ukazuje afirmację życia . Prawdziwy pasjonat i kolekcjoner sztuki współczesnej . Hobbistycznie zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej.

Prace artysty można zobaczyć na Facebooku @saulpiotr ,  jak i na instagramie : @piotrsaulik  YouTube: Piotr Saul

Piotr Saul

Pozostałe wydarzenia